w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! KOCHAM TO!KOCHAM TO!

Janusz Gajos ostro o Kaczyńskim. Słowa padły podczas festiwalu

Janusz Gajos ostro skomentował prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Nazwał go małym człowiekiem, ale to nie wszystko.

gajos o kaczyńkim mały człowiek festiwal owsiak polandrock
Fot. YouTube / Canal Plus; TVP Info

Janusz Gajos ostro skomentował prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Nazwał go małym człowiekiem. Te i inne słowa padły z ust aktora na tegorocznym, online’owym festiwalu 26. Pol’and’Rock. Co jeszcze powiedział Gajos?

Janusz Gajos o Kaczyńskim

Mały człowiek jednym ruchem ręki podzielił nasz kraj i nas samych na dwie części. To jest zbrodnia – powiedział Janusz Gajos na tegorocznym festiwalu 26. Pol’and’Rock. Impreza odbywa się w tym roku tylko w internecie z powodu epidemii koronawirusa. Słowa znanego aktora już są szeroko komentowane przez polityków.

Gajos dołączył do chóru innych aktorów, którzy jawnie krytykują szefa Prawa i Sprawiedliwości. W kontekście Kaczyńskiego przypominał mroczne czasy hitleryzmu.

Znamy takie przykłady z historii. W ten sposób powstawały najgorsze sprawy na świecie. Tak powstawało to, co później nazwano hitleryzmem. To takie ordynarne wskazywanie jedną ręką. Jest ci źle? Powiem ci dlaczego: dlatego, bo ten cię okrada. To straszne, ale działa. Logika, od której włos się jeży na głowie – powiedział Janusz Gajos.

„Wszystkich uwiera to samo…”

Myślę, że wszystkich ludzi, którzy chcieli zmiany, uwiera to samo. Oczekiwaliśmy i chcieliśmy zmiany, która nie nastąpiła. I nie wiemy, dlaczego tak się skończyło. Czy w sposób, jaki zasługujemy, czy może zadziałały jakieś siły, które nam to uniemożliwiły – dorzucił aktor.

Janusz Gajos odniósł się też z nadzieją do mającego powstać w niedalekiej przyszłości ruchu Trzaskowskiego. Ma on za zadanie skonsumować energię obywateli, którą obserwowaliśmy w czasie kampanii wyborczej. Aktor nie traci swojej nadziei względem Trzaskowskiego.

Trzaskowski uruchomił taką ideę, że będziemy docierać do wszystkich. Dlatego życzę mu jak najlepiej, naprawdę. Jednocześnie zdałem sobie sprawę, jaki to trud, ile trzeba dobrej woli, wspaniałej energii i samozaparcia, żeby dotrzeć do ludzi, którzy są na nie. Wytłumaczyć im i sobie, że – przeciwnie – jesteśmy na tak. Że nie chce się zrobić nic złego – zakończył Gajos.

Piotr Gliński o Gajosie

Na zakończenie słowa aktora skomentował minister kultury Piotr Gliński.

Dobry aktor nie jest świętą krową. Nie możemy się godzić na takie obelgi w życiu publicznymnapisał na Twitterze polityk PiS. – Niech Pan Janusz Gajos sobie przypomni, kto rozpoczął przemysł pogardy, wymierzony w Prezydenta, który nadał mu tytuł profesorski… – skonkludował.

Źródło: Fakt, Wirtualna Polska

kredyty gotówkowe zapaść banki karty kredytowe szybsza spłata bik

Kredyty gotówkowe. Polacy mają problemy ze spłatą zobowiązań

olga bończyk aktywność fizyczna sport instagram facebook sport

Olga Bończyk: Nigdy nie chodziłam na siłownię. I nagle stuknęło…