w ,

Kolejna awaria Czajki. Rafał Trzaskowski zostanie odwołany?

Kolejna awaria Czajki, nieczystości spuszczane są do Wisły. Poseł PiS przyznał, że czas najwyższy zawiesić Rafała Trzaskowskiego w pełnieniu funkcji prezydenta Warszawy.

awaria czajki trzaskowski kolektor warszawa zrzut ścieków nieczystości
Fot. Facebook / Rafał Trzaskowski; wikipedia

Awaria Czajki, nieczystości znów spuszczane są do Wisły. Poseł Janusz Kowalski z PiS przyznał, że czas najwyższy zawiesić Rafała Trzaskowskiego w pełnieniu funkcji prezydenta Warszawy. Powołano sztab kryzysowy.

Kolejna awaria Czajki. Sztab kryzysowy działa

Dziś prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował, że doszło do kolejnej awarii oczyszczalni Czajka. Poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski w bardzo ostrych słowach skomentował to, co się dzieje. Jego zdaniem indolencja władz stolicy naszego kraju jest ogromna. Dlatego należałoby natychmiast zawiesić Trzaskowskiego i powołać komisarza.

Właśnie dowiedziałem się, że doszło do awarii rury przesyłowej do Czajki. Właściwe służby już zostały poinformowane. Na czas awarii uruchomiliśmy ozonowanie. Powołałem sztab kryzysowy – po posiedzeniu i pierwszych ustaleniach poinformujemy o skali problemu i dalszych działaniach – pisze Rafał Trzaskowski na swoim profilu. Na czas awarii ponownie nieczystości trafiają do Wisły.

Trzaskowski powinien zostać zawieszony? „Skierujemy sprawę do prokuratury”

Teoretycznie jest taka możliwość, na co pozwala art. 97 ustawy o samorządzie gminnych. Mówi on, że „w razie nierokującego nadziei na szybką poprawę i przedłużającego się braku skuteczności w wykonywaniu zadań publicznych przez organy gminy, Prezes Rady Ministrów, na wniosek ministra właściwego do spraw administracji publicznej, może zawiesić organy gminy i ustanowić zarząd komisaryczny na okres do dwóch lat„.

Działalność Rafała Trzaskowskiego na przykładzie oczyszczalni „Czajka”, a właściwie jej brak, wypełnia ustawową przesłankę braku skuteczności w wykonywaniu zadań publicznych. Zawieszenie Trzaskowskiego i ustanowienie zarządu komisarycznego w Warszawie staje się konieczne – napisał na Twitterze poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Z kolei minister Marek Gróbarczyk odniósł się do sprawy radykalniej. – Skierujemy sprawę do prokuratury – napisał na Twitterze. Minister podkreślił jednocześnie, że Rafał Trzaskowski „ponosi pełną odpowiedzialność za skażenie Wisły„.

To już kolejna awaria. Trwa śledztwo

Ostatnia głośna awaria Czajki miała miejsce pod koniec sierpnia 2019 r. Wtedy doszło do awarii dwóch kolektorów przesyłających ścieki z części lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni. Od 28 sierpnia do 14 września do Wisły zrzucono w sumie 3 i pół miliona metrów sześciennych ścieków.

Źródło: WP, Onet, Twitter

konie bestialsko mordowane we francji minister rolnictwa sekta rytuał

Konie bestialsko mordowane! Znaleziono je wypatroszone, bez oczu i uszu

zasady organizacji kształcenia dziecka niepełnosprawn przedszkole

Zasady organizacji kształcenia dziecka niepełnosprawnego w przedszkolu