w ,

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF

Wszystkich Świętych 2020. Dodatkowe dni wolne od pracy. Są daty

Wszystkich Świętych w tym roku wypada w niedzielę. Rząd chce uniknąć tłumów na cmentarzach i rozważa dodatkowe dni wolne. Znamy daty.

wszystkich świętych 2020 dodatkowe dni wolne od pracy data kiedy koronawirus gis

Wszystkich Świtych w tym roku wypada w niedzielę. Premier Mateusz Morawiecki chce uniknąć tłumów na cmentarzach w ten szczególny w roku dzień ze względu na epidemię koronawirusa.

Wszystkich Świętych 2020. Dodatkowe dni wolne od pracy

Specjalny zespół zarządzania kryzysowego zajmuje się właśnie organizowaniem dodatkowych dni wolnych od pracy w okolicy Wszystkich Świętych, czyli 1 listopada. O sprawie poinformował na antenie Polsat News rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego Jan Bondar.

W tej chwili nie ma inicjatyw, aby odwoływać Wszystkich Świętych. Apelujemy natomiast, żeby w miarę możliwości Wszystkich Świętych urządzić sobie troszkę wcześniej albo troszkę później. Żeby odwiedzić groby bliskich w trochę innym terminie, żeby się nie tłoczyć – stwierdził rzecznik GIS.

Często jest tak, że odwiedzamy swoich rodziców, dziadków – nie mówimy, żeby tego nie robić, natomiast należy zachować zasadę ostrożności – nie musimy każdego dziadka obściskiwać bardzo blisko; pewien dystans jest teraz wyrazem miłości. Zalecamy, by wyjazdy rozłożyć w czasie – podsumował ekspert.

„Polacy są mądrym narodem”

Podobne zdania wyraził tez wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Jego zdaniem potrzebne jest rozłożenie w czasie tegorocznego święta zmarłych, aby ludzie się nie pozakażali od siebie na cmentarzach.

Rozłóżmy to w czasie – tydzień wcześniej, tydzień później. Myślę, że Polacy są mądrym narodem i posłuchają tych wskazań. Na pewno będziemy analizować czy nie zamknąć cmentarzy, ale myślę, że do tego nie dojdzie – przekonywał wiceminister.

Z ust rzecznika GIS padła sugestia, że rząd powinien w kalendarzu umieścić wyjątkowo dodatkowe dni wolne od pracy. Ruch na cmentarzach będzie miał okazję rozłożyć się na kilka dni, co spowoduje mniejsze ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa.

Być może są jeszcze możliwe rozwiązania, których nie mogę zdradzać. Rządowy zespół zarządzania kryzysowego pracuje, zastanawia się jeszcze nad pewnymi ruchami, np. związanymi z dniami wolnymi w okolicach 1 listopada, ale to jest na zasadzie dyskusji – przyznał rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Ks. Isakowicz-Zaleski: „1 listopada nie idźmy na cmentarz”

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski udzielił wywiadu „Super Expressowi” i wyraził również podobne zdanie, co eksperci. Jego zdaniem tłumne wizyty na cmentarzach mogą przełożyć się na gwałtowne wzrosty liczby chorych.

POLECAMY:
Jackowski o karetkach pod szpitalami. „To wszystko runie. Premier uruchomi wojsko…”

Dobrym pomysłem jest rozłożenie tych świąt. Nie chodzenie na cmentarz 1 i 2 listopada, ale albo jeszcze w październiku, albo już po uroczystościach. A jeśli chodzi o samą uroczystość, to pamiętajmy, że nie fizyczna obecność na cmentarzu jest kluczowa, tylko modlitwa – przyznał duchowny.

Źródło: Polsat News, Super Express

kia stonic gt line cena olx otomoto opinie silnik spalanie wymiary

Kia Stonic debiutuje w wersji GT Line. Co siedzi pod maską?

ryszard rembiszewski tv okazje koronawirus epidemia żona ślub facebook

Ryszard Rembiszewski o zakażeniu koronawirusem: „Skomplikowana sprawa”