w , ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! WTFWTF KOCHAM TO!KOCHAM TO! HAHAHA!HAHAHA! PŁACZĘPŁACZĘ OMGOMG

Grozi nam pełny lockdown? Rząd: „Wyjście tylko do pracy lub sklepu”

Media, powołując się na nieoficjalne infromacje z rządu, informują o planach wprowadzenia totalnego zamknięcia kraju. Wyjście z domu będzie praktycznie zakazane.

lockdown w polsce od piątku nowe obostrzenia przymusowe szczepienia na koronawirusa

Pełny lockdown może wrócić już od soboty. „Dziennik Gazeta Prawna” informuje, że jeśli do piątku gwałtowny wzrost zakażeń koronawirusem w Polsce nie zwolni, rząd rozważa wprowadzenie całkowitego zamknięcia kraju. Wyjście z domu będzie możliwe tylko do pracy, do sklepu lub do lekarza.

Pełny lockdown wraca od soboty 31 października? Nowe obostrzenia

To, czy ponownie dojdzie do całkowitego zamknięcia kraju, będzie zależało od jednego czynnika – spadku liczby nowych zachorowań na COVID-19.

Rząd rozważa obecnie już tylko najczarniejszy scenariusz, czyli falę nowych zachorowań, całkowity paraliż służby zdrowia i wprowadzenie w Polsce całkowitego lockdownu. Ta decyzja odbije się niestety na gospodarce. O tym, czy rząd zdecyduje się na takie rozwiązanie, dowiemy się w piątek.

Co to będzie oznaczało? To przede wszystkim całkowity zakaz poruszania się poza domem, z wyjątkiem dojazdów do pracy czy sklepu. TO również całkowicie zdalna oświata – informuje „Dziennik Gazeta Prawna„.

Drugi lockdown wraca od soboty? Nowe obostrzenia

Rząd chce zadecydować o tym przed dniem Wszystkich Świętych w obawie o wzrost mobilności obywateli w związku z wyjazdem na groby bliskich. Ale chodzą słuchy, że rząd obawia się masowych protestów po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Fala protestów nie ustaje i gromadzi tysiące osób.

Częściowy lockdown obowiązuje obecnie od soboty, 24 października. Rząd wprowadził wówczas czerwoną strefę w całym kraju. Nie można otwierać dla klientów lokali gastronomicznych, barów, pubów i kawiarni. Zamknięto kluby fitness, baseny oraz sanatoria. Jedzenie można brać tylko na wynos.

Obowiązuje również całkowity zakaz organizowania wesel oraz zakaz gromadzenia się powyżej 5 osób, zaś dla seniorów wprowadzono zalecenie pozostania w domu (oraz tzw. godziny dla seniorów w sklepach). W szkołach, w klasach IV-VIII, obowiązuje nauczanie zdalne, a dzieci do lat 16. w godzinach od 8:00 do 16:00 nie mogą poruszać się bez opieki dorosłego.

Zasiłki opiekuńcze dla rodziców w okresie epidemii. Czy będzie lockdown?

Rząd zapewnia, że powrócą dodatkowe zasiłki opiekuńcze dla rodziców lub opiekunów prawnych. Dotyczy to tych, którzy opiekują się dzieckiem poniżej 8. roku życia i są objęci ubezpieczeniem chorobowym. Szczegóły nie są jeszcze jednak znane.

Zamknięcie szkół miało wyłączyć jeden z istotnych czynników mobilności społecznej. Gdyby Polacy chodzili codziennie do teatru, to byśmy musieli je zamknąć. Decyzja dotyczy klas 4–8. Ograniczenia dotyczące mniejszej liczby klas spowodowałyby kłopoty logistyczne dla szkół – cytuje swojego informatora „Dziennik Gazeta Prawna„.

Również władze planują kolejną pomoc dla właścicieli zamykanych lokali gastronomicznych. Póki co nie wiadomo, kiedy rząd ogłosi swoje plany w tym zakresie.

Wojsko wyjdzie na ulice. Żandarmeria ma pomagać policji

Zgodnie z treścią zarządzenia nr 180 Prezesa Rady Ministrów, żołnierze Żandarmerii Wojskowej zostaną użyci w celu udzielania pomocy funkcjonariuszom Policji. Zarządzenie mówi o walce z epidemią, ale nie sposób nie widzieć tego w kontekście trwających w Polsce protestów #StrajkKobiet.

koronawirus epidemia wojsko na ulicach

Jak tłumaczy MON na oficjalnym koncie na Twitterze, pomoc Żandarmerii Wojskowej była udzielana również podczas pierwszej fali epidemii. „To standardowe działania, które nie mają związku z manifestacjami. Żandarmeria pomaga m. in. w kontrolowaniu przestrzegania kwarantanny.”

Źródło: DGP, Super Express

andrzej duda ma koronawirusa nagranie twitter

Andrzej Duda o stanie swojego zdrowia. „Jestem chory, chciałem przeprosić”

anna iberszer instagram pochodzenie lockdown epidemia maseczki

Anna Iberszer: Ludziom coraz trudniej zachować spokój. Musimy to przetrwać