w

Atak nożownika w kościele. Nie żyją trzy osoby, jednej odcięto głowę

Atak nożownika w kościele. Trzy osoby zginęły, a wiele zostało poważnie rannych w ataku nożownika. Dwie ofiary znaleziono z odciętymi głowami.

nicea atak nożownika w nicei nicea notre dame

Atak nożownika w kościele. Trzy osoby zginęły, a wiele zostało poważnie rannych w ataku nożownika. Do tego dramatycznego zdarzenia doszło w pobliżu bazyliki. Władze przekazały, że był to prawdopodobnie atak terrorystyczny.

Atak nożownika w kościele. Trzy osoby zginęły. Bazylika Notre Dame. Zamach w Nicei

Do ataku doszło dziś (29.10.) około 9 rano niedaleko bazyliki Notre Dame w Nicei. Policja dość szybko zatrzymała sprawcę. Według ustaleń służb wszystko wskazuje, że to był atak o charakterze terrorystycznym. Atakujący miał wykrzykiwać „Allahu Akbar„.

Napastnik wtargnął na mszę świętą do bazyliki w Nicei. Modlącej się kobiecie i strażnikowi kościelnemu ściął głowy, po czym – już na zewnątrz – zasztyletował jeszcze jedną kobietę.

Zatrzymany mężczyzna został prawdopodobnie postrzelony i schwytany. Motywy napastnika nie są znane. Zgodnie z informacjami podawanymi przez stację BBC News, ofiarami są pracownicy katolickiej parafii. Służby są póki co w tym temacie powściągliwe i oszczędne w komentarzach.

Mer Nicei Christian Estrosi potwierdził, że jednej z ofiar odcięto głowę. Obecnie mówi się, że w ten sposób zabito dwie osoby. Mężczyzna i kobieta zginęli wewnątrz bazyliki, a trzecia zmarła w pobliskim barze. Miała się tam schronić przed napastnikiem. Świadkowie informowali o wyjątkowej panice w pobliżu miejsca zdarzenia.

Nicea atak. Zagrożenie terrorystyczne we Francji

Francja jest od dawna zagrożona terroryzmem ze względu na dużą liczbę islamskich uchodźców w tym kraju. Służby postawiono w stan gotowości nie tylko z powodu tego zdarzenia. Zwiększono czujność funkcjonariuszy z powodu zbliżających się chrześcijańskich obchodów dnia Wszystkich Świętych. Władze spodziewają się kolejnych ataków na tle religijnym.

Tuż po ataku w Nicei doszło we Francji do kolejnego, podobnego ataku w Awinionie. Policja zastrzeliła uzbrojonego mężczyznę. Miał grozić przechodnim, zaatakował policjantów. Według świadków napastnik również krzyczał „Allah Akbar”.

Na obecne święta dostaliśmy wiele przykazań, aby uważać na to, kto wchodzi do kościoła, weryfikować torby. Niestety nasze wspólnoty są zbyt ubogie, żeby mieć tego typu dyspozycyjność co do kontroli. Także jest ryzyko – stwierdził przebywający w Nicei ks. Nikodem Bołdys cytowany przez TVP Info.

Źródło: Radio ZET, Twitter

Andrzej Duda rymanowski Gość Wydarzeń polsat news wywiad strajk kobiet aborcja duda w polsacie duda polsat news

Andrzej Duda i pierwsza dama przerwali milczenie. „Mamy trudną sytuację, ludzie się boją”

amantadyna bez recepty covid 19 włodzimierz bodnar viregyt działanie cena

Amantadyna leczy COVID-19 w 48 godzin? Specjalista chorób płuc z Przemyśla ujawnia