Cud Świętego Januarego to wydarzenie, na które każdego roku czekają wierni. W tym roku jednak do cudownej przemiany skrzepniętej krwi w płyn nie doszło. Kościół jest w szoku, a wierni są wystraszeni i spodziewają się kataklizmów.
Cud Świętego Januarego. Krew nie skropliła się
Czy duchowni dostali poważne ostrzeżenie? Wierni w Neapolu odebrali to wydarzenia bardzo negatywnie. W środę 16 grudnia nie doszło bowiem do tzw. cudu świętego Januarego. Polega on na przemianie krwi świętego ze skrzepniętej w postać płynną. Wydarzenie to co roku przyciąga tłumy.
Takie wydarzenie miało już miejsce w 1980 roku i niedługo potem doszło do tragicznego trzęsienia ziemi. Zginęło wówczas niemal 3 tys. osób.
Krew Świętego Januarego w tym roku nie skropliła się podczas nabożeństwa. Warto przypomnieć, że mieszkańcy Neapolu przez trzy dni w roku szczególnie wspominają świętego Januarego i modlą się. W tym czasie dochodzi do skroplenia się zaschniętej krwi zamkniętej w ampułce. Krew znajduje się w katedrze w relikwiarzu.
CUD ŚWIĘTEGO JANUAREGO 2020. ZOBACZ NAGRANIE
Czy to wydarzenie oznacza nadejście strasznych wydarzeń w 2021 roku? Wierni Kościoła katolickiego są przerażeni i uznają to za zły omen. Nie pomogły żarliwe modlitwy. Gdy krew podczas rytuału nie skrapla się, ma to z reguły związek z różnymi negatywnymi wydarzeniami.
Przepowiednie na 2021. Czy światu grozi kataklizm? January z Benewentu
Według tradycji jedna z pobożnych kobiet, obecna podczas egzekucji świętego w 305 roku, zebrała do flakonika pewną ilość krwi. Obecnie przechowywana jest w neapolitańskiej katedrze w specjalnym relikwiarzu
Od tamtej pory zgodnie z tradycją przemienia się ona z postaci stałej na ciekłą. Cud rozpuszczenia krwi nie powtórzył się w tym roku. Kościół uważa to za zapowiedź nadchodzących nieszczęść. Zjawisko to nie zawsze przebiega w taki sam sposób. Według chrześcijan niekiedy ciecz zawarta w ampułce rozpuszczając się zmienia swoją objętość.
Bywa, że pęcznieje i wypełnia cały pojemnik, innym razem zajmuje mniejszą przestrzeń. Również kolor ma ulegać zmianom od jaskrawej do ciemnej lub brudnożółtej czerwieni. Różny jest także czas przechodzenia ze stanu stałego w ciekły. Bywa, że następuje to w jednym momencie, innym razem proces ten trwa kilka minut lub cały dzień. Podobnie ma być z krzepnięciem.
W roku 1979 cud się nie wydarzył, podobnie jak w roku 2007. W roku 2015 krew rozpuściła się tylko w pewnym stopniu.
Źródło: ilfattoquotidiano.it