w

WTFWTF

Cud Świętego Januarego się nie wydarzył. Kościół w szoku, wierni wystraszeni

Cud Świętego Januarego to wydarzenie, na które każdego roku czekają wierni. W tym roku jednak do cudownej przemiany skrzepniętej krwi w płyn nie doszło. To zwiastuje złe wydarzenia.

cud świętego januarego skrzepnięta krew neapol nie upłynniła się zaraza przepowiednie 2021
Fot. YouTube (screenshot)

Cud Świętego Januarego to wydarzenie, na które każdego roku czekają wierni. W tym roku jednak do cudownej przemiany skrzepniętej krwi w płyn nie doszło. Kościół jest w szoku, a wierni są wystraszeni i spodziewają się kataklizmów.

Cud Świętego Januarego. Krew nie skropliła się

Czy duchowni dostali poważne ostrzeżenie? Wierni w Neapolu odebrali to wydarzenia bardzo negatywnie. W środę 16 grudnia nie doszło bowiem do tzw. cudu świętego Januarego. Polega on na przemianie krwi świętego ze skrzepniętej w postać płynną. Wydarzenie to co roku przyciąga tłumy.

Takie wydarzenie miało już miejsce w 1980 roku i niedługo potem doszło do tragicznego trzęsienia ziemi. Zginęło wówczas niemal 3 tys. osób.

Krew Świętego Januarego w tym roku nie skropliła się podczas nabożeństwa. Warto przypomnieć, że mieszkańcy Neapolu przez trzy dni w roku szczególnie wspominają świętego Januarego i modlą się. W tym czasie dochodzi do skroplenia się zaschniętej krwi zamkniętej w ampułce. Krew znajduje się w katedrze w relikwiarzu.

CUD ŚWIĘTEGO JANUAREGO 2020. ZOBACZ NAGRANIE

Czy to wydarzenie oznacza nadejście strasznych wydarzeń w 2021 roku? Wierni Kościoła katolickiego są przerażeni i uznają to za zły omen. Nie pomogły żarliwe modlitwy. Gdy krew podczas rytuału nie skrapla się, ma to z reguły związek z różnymi negatywnymi wydarzeniami.

Przepowiednie na 2021. Czy światu grozi kataklizm? January z Benewentu

Według tradycji jedna z pobożnych kobiet, obecna podczas egzekucji świętego w 305 roku, zebrała do flakonika pewną ilość krwi. Obecnie przechowywana jest w neapolitańskiej katedrze w specjalnym relikwiarzu

Od tamtej pory zgodnie z tradycją przemienia się ona z postaci stałej na  ciekłą. Cud rozpuszczenia krwi nie powtórzył się w tym roku. Kościół uważa to za zapowiedź nadchodzących nieszczęść. Zjawisko to nie zawsze przebiega w taki sam sposób. Według chrześcijan niekiedy ciecz zawarta w ampułce rozpuszczając się zmienia swoją objętość.

Bywa, że pęcznieje i wypełnia cały pojemnik, innym razem zajmuje mniejszą przestrzeń. Również kolor ma ulegać zmianom od jaskrawej do ciemnej lub brudnożółtej czerwieni. Różny jest także czas przechodzenia ze stanu stałego w ciekły. Bywa, że następuje to w jednym momencie, innym razem proces ten trwa kilka minut lub cały dzień. Podobnie ma być z krzepnięciem. 

W roku 1979 cud się nie wydarzył, podobnie jak w roku 2007. W roku 2015 krew rozpuściła się tylko w pewnym stopniu.

Źródło: ilfattoquotidiano.it

zuza jabłońska the voice święta domy dziecka piosenki youtube instagram

Zuza Jabłońska wzruszająco o świętach. Smuci ją szczególnie jedna rzecz

nowe obostrzenia 17.12 konferencja premiera godzina policyjna kwarantanna narodowa co oznacza

Kwarantanna Narodowa. Godzina policyjna w Sylwestra, zakaz przemieszczania się