w ,

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! OMGOMG PŁACZĘPŁACZĘ

Minister finansów apeluje do Polaków. Chodzi o prywatne oszczędności

Minister finansów Tadeusz Kościński wystosował do wszystkich Polaków apel. Wygłosił go w trakcie wywiadu w programie „Sygnały Dnia” na antenie Polskiego Radia Program 1.

minister finansów kościński ostrzega apeluje do polaków oszczędności prywatne
Fot. gov.pl; stock

Minister finansów Tadeusz Kościński wystosował do wszystkich Polaków apel. Wygłosił go w trakcie wywiadu w programie „Sygnały Dnia” na antenie Polskiego Radia Program 1. Apel dotyczył pieniędzy, które obywatele trzymają w domach.

Minister finansów apeluje do Polaków. Chodzi o nasze prywatne oszczędności

Tadeusz Kościński jest świadomy, że wielu Polaków obawia się banków i trzyma swoje oszczędności w gotówce, zamiast w bankach. Chowamy je w kanapach, w szafkach czy w kopertach. Minister zaapelował, by teraz tę  gotówkę ujawnić.

Jego zdaniem kraj zmaga się z kryzysem gospodarczym, dlatego to najwyższa pora, aby gotówkę wyciągnąć „spod materaca i włożyć do banku„. – Gotówka nie wnosi nic do polskiej gospodarki, jest kosztem – stwierdził Kościński.

Oczywiście, zachęcam wszystkich, żeby tę gotówkę wyciągnąć i włożyć do banku, wtedy to przynajmniej jest w systemie bankowym i można udzielać kredytów i rozkręcać gospodarkę – wyjaśnił minister. Nic dziwnego, że rząd apeluje o to, by te pieniądze wrzucić w obieg. Oszczędności prywatne Polaków to już ponad 1,65 bln zł!

Polacy wypłacili z banków 53 mld zł. Powodem zerowe oprocentowanie lokat i strach przed kryzysem

Zdaniem ministra Polacy powinni używać zgromadzonych przez siebie przez lata oszczędności do inwestycji i codziennej konsumpcji. Uważa, że na szczęście na rynku pracy nie jest jeszcze tak źle, a ludzie masowo jej nie tracą. Nie widać tego w żadnych wskaźnikach.

Minister wie jednak, że większość z nas w obawie przed finansowymi problemami kraju niechętnie podejmie jakiekolwiek poważne decyzje. Nie będziemy też wydawać pieniędzy na potęgę, bo boimy się utraty pracy.

POLECAMY:
500 plus zawieszone od 2021? Minister komentuje doniesienia

Rząd jednak uspokaja – sytuacja gospodarcza nie jest tragiczna, jest wręcz o wiele lepsza niż się początkowo spodziewano. Nie ma jednak sensu trzymać pieniędzy w bankach, bo one z dnia na dzień tracą na wartości. Niskie stopy procentowe powodują, że lokat właściwie nie ma. Jedyne, co można zrobić, to kupować.

Minister apeluje też z innego powodu. Od początku pandemii z banków uciekło ponad 53 mld zł, bo ludzie wycofywali pieniądze. Wierzyli w gotówkę, ale też nie chcieli wychodzić z domu do bankomatu w czasie lockdownu. Pandemia skłoniła również Polaków do oszczędzania, z czym zawsze jednak mieliśmy jakiś kłopot.

koronawirus horban wywiad obostrzenia luzowanie rząd świadomie zakażał polaków

Rząd świadomie zakażał nas koronawirusem? „Trochę pozakażać, niech chorują”

300 plus nowy program prezydenta na każde dziecko

300 plus na dziecko. Prezydent o nowym programie wsparcia rodzin