w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Abonament RTV i sroga kara za niepłacenie. Można się złapać za głowę!

Abonament RTV od 2021 r. będzie dużo wyższy! To oznacza, że w górę pójdą również kary za to, że go nie płacimy.

abonament rtv 2021 podwyżka opłat krajowa rada o ile rosną opłaty za telewizor radio

Abonament RTV od 2021 r. będzie dużo wyższy. To oznacza, że w górę pójdą również kary za to, że go nie płacimy. Opłacanie daniny to obowiązek każdego posiadacza telewizora lub radioodbiornika. ich Poczta Polska nadal więc będzie ścigać tych, którzy nie rejestrują odbiorników.

Abonament RTV – podwyżka od 2021 roku

Możliwe, że mało który obywatel o tym pamięta. Od momentu zapłacenia za odbiornik w sklepie mamy 14 dni na zgłoszenie urządzenia w placówce Poczty Polskiej. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zapowiedziała wczoraj podwyżki!

POLECAMY:
„Wiadomości” TVP zyskują widzów, „Fakty” w TVN24 z dużymi spadkami

Od 2021 roku miesięczne opłaty abonamentowe idą w górę. Za radio po nowemu zapłacimy 50 gr więcej niż dotychczas, czyli 7,50 zł zamiast 7 zł. Za telewizor opłata wzrosła z 22,70 do 24,50 zł. Podwyżka wyniesie więc 1,80 zł miesięcznie, czyli zapłacimy na publicznego nadawcę ponad 20 zł rocznie więcej.

Abonament RTV 2021. W górę również kary

Wraz z podwyżką abonamentu RTV wzrośnie również kara za jego niepłacenie. Do tej pory było to 681 złotych, od 2021 roku kara wyniesie 735 złotych. To daje 54 zł więcej z naszej kieszeni. Abonament RTV trzeba zapłacić z góry za cały okres rozliczeniowy. W przypadku uiszczenia opłaty rocznej terminem jest 25 stycznia. Płacący w ratach muszą zrobić to do 25. dnia miesiąca.

Gdy przyłapie nas Poczta Polska, zapłacimy w ramach kary zaległe opłaty za ostatnich pięć lat wraz z naliczonymi odsetkami. Będziemy wtedy musieli zapłacić od 1700 do ok. 2200 zł. Wszystko zależy od tego, za jakie lata kontrolerzy naliczą należność

Ściągalność abonamentu coraz gorsza

Zgodnie z danymi Ministerstwa Finansów w okresie od stycznia do końca maja br. udało się odzyskać 26,8 mln zł z należnych 153 mln zł w drodze egzekucji. Zaległy abonament ściągnięto w sumie od 41 tys. osób. Oznacza to, że tylko co dziewiąty Polak wezwany przez Pocztę Polską dokonał wpłaty.

POLECAMY:
Andrzej Duda podpisał ustawę - będą 2 mld na media publiczne

Opinie rodaków o publicznym nadawcy są powszechnie znane. W połączeniu z faktem przekazania 2 mld zł na media publiczne kilka miesięcy temu powodują niesmak, gdy dowiadujemy się, że będziemy płacić dodatkowo z naszej kieszeni.

Źródło: KRRiT, Interia Fakty, benchmark.pl

niewierzących w polsce przybywa kościół cbos

Niewierzących w Polsce przybywa. Dzwony kościołów biją… na alarm

majka jeżowska kariera wiek piosenki instagram a ja wolę moją mamę na raz na dwa 2020

Majka Jeżowska. Co dalej z karierą? Koronawirus spowodował całkowity paraliż…