w ,

Ważne zmiany w sprawie maseczek. Minister zdrowia stawia warunek

Spore zmiany w zakresie obowiązku noszenia maseczek zapowiedział dziś minister zdrowia Adam Niedzielski. Są jednak warunki do spełnienia.

maseczki w przestrzeni otwartej w lasach na zewnatrz dziecko w maseczce luzowanie obostrzeń konferencja premiera minister zdrowia

Sprawa maseczek, a konkretnie konieczności ich noszenia w przestrzeni publicznej, to temat, który rozgrzewa Polaków. Plan majowego luzowania obostrzeń i otwierania gospodarki rzucił nowe światło na kwestie zakazu poruszania się bez zakrytej twarzy.

Maseczki w przestrzeni publicznej. Idą wielkie zmiany

Spore zmiany w zakresie obowiązku noszenia maseczek zapowiedział dziś minister zdrowia Adam Niedzielski. Są jednak warunki do spełnienia. Jest wielka szansa, że już od czerwca, w wakacje, będziemy mogli maseczki zdjąć. 15 maja rząd chce oficjalnie znieść obowiązek noszenia maseczek poza domem.

To będzie dla wielu obywateli powrót do wolności i swobody, choć niektórzy twierdzą, że nadal będą maseczki nosić. Aby rządowy plan wszedł w życie na dobre, spełniony będzie musiał być jeden kluczowy warunek. Wskaźnik zakażeń na 100 tys. osób musi spaść poniżej 15. Nie wiadomo, czy to się uda w takim tempie.

Otwarcie restauracji i kin w ścisłym reżimie

Ponieważ dajemy możliwość funkcjonowania bez maseczek na zewnątrz, to otwieramy również gastronomię zewnętrzną; teatry, kina na świeżym powietrzu z obłożeniem 50 proc. Ponadto imprezy okolicznościowe jak wesela czy komunie będą mogły być organizowane w limicie do 25 osób. Ale powtarzam, na świeżym powietrzu, tak by zabezpieczyć, czy w miarę bezpiecznie realizować te uroczystości – poinformował minister.

majówka 2021 zniesienie obowiązku noszenia maseczek
Fot. KPRM

To nie ostatni prezent od rządu. Tego samego dnia, kiedy maseczki znikną z twarzy, otwarte zostaną restauracyjne ogródki, kina i teatry. Osoby planujące wesela również będą miały powody do radości.

Źródło: KPRM

ćwiczenia w domu praktyczne wskazówki aplikacja na brzuch dla dzieci porady

Jak rozpocząć ćwiczenia w domu? Praktyczne wskazówki

grzegorz markowski perfect stan zdrowia patrycja choroba wiek syn żona życie prywatne youtube

Grzegorz Markowski ogłosił, że ma problemy ze zdrowiem. „Z ciężkim sercem…”