w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Prezydent podniesie pensje posłom, senatorom i nie tylko. Kosmiczne kwoty!

Politycy od przyszłego roku mocno podwyższą podatki Polakom. Niektórzy będa musieli zamknąć firmy, bo nie udźwigną ciężaru. Sami dostaną za to podwyżkę pensji.

pensje posłów i senatorów podwyżka uposażeń andrzej duda rozporządzenie
Fot. I, Kpalion (CC BY-SA 3.0)

To będzie przyjemny powrót polityków z wakacyjnych wypraw. Z jednej strony rząd podwyższa podatki i opłaty oraz daniny, z drugiej ma zamiar podnieść pensje parlamentarzystom i wiceministrom. I to sporo! Jak słyszymy w Radiu ZET, władza przeznaczy na to spore pieniądze, a podwyżki uposażeń będą znaczące.

Podwyżki wynagrodzeń dla posłów i nie tylko. Rząd głośno o tym nie mówi

Dziennikarze Radia ZET ustalili coś, co mocno wkurzy Polaków. Inflacja zjada nam oszczędności, podwyżki opłat za gaz i prąd lada chwila, ale rząd na to nie patrzy i jednym ruchem podniesie sobie pensje. Parlamentarzyści mają otrzymać bardzo dużą podwyżkę swoich pensji. Wszystko odbywa się bardzo dyskretnie, by nie drażnić wyborców.

Wyborcy powinni się zdenerwować, bowiem jest mowa o podwyżkach wiceministrów. Mają oni dostać nawet 6 tys. zł więcej na miesiąc. Posłowie i senatorowie zyskają podwójnie – uposażenie wzrośnie o 4,8 tys. zł, a dieta o 1500 zł. Na Polskim Ładzie emeryci zyskają co najwyżej kilkanaście złotych miesięcznie. Jest różnica?

Uposażenia posłów i senatorów zostaną wprowadzone rozporządzeniem prezydenta Andrzeja Dudy, czyli bez głosowania w Sejmie. Rząd obecnie nie ma większości, wiec nie wiadomo, czy taki projekt by przeszedł.

Poprzednie podwyżki odbiły się czkawką. Teraz pensje wzrosną do 13,5 tys. zł. Politycy czekają na podpis prezydenta

Wszyscy pamiętamy, jak zareagował elektorat na wypłacone w 2018 roku nagrody dla członków rządu premier Beaty Szydło. Pojawił się wtedy słynny zwrot powtarzany w kolejnych latach przez media: „Im się po prostu należało„.

Dziś, 30 lipca 2021 roku, prezydent Andrzej Duda podpisze rozporządzenie, dzięki której po cichu i bez szumu medialnego pensje parlamentarzystów wzrosną do 13 500 zł – czytamy na stronie Radia ZET. Oficjalnych komunikatów na ten temat w mediach brakuje. O podwyżkach nie ma ani słowa. Czym tłumaczy tak drastyczne podwyżki Kancelaria Prezydenta?

POLECAMY:
Kolejna podwyżka cen gazu przed nami. Znów otworzymy portfele

– Wstydem dla naszego państwa jest to, że osoby pełniące kierownicze stanowiska zarabiają mniej niż średnia kadra urzędnicza. Każde szanujące się państwo musi stworzyć taką piramidę, jeżeli chodzi o wynagrodzenia, żeby to miało sens i było dobre, bo inaczej będziemy mieli cały czas państwo źle zarządzane – uważa cytowany przez portal Onet.pl minister Andrzej Dera.

To bardzo hojny gest głowy państwa, by dać każdemu średnio 4809,90 zł brutto więcej. Uposażenia posłów i senatorów będą nas wszystkich kosztowały plus minus 30 mln zł brutto rocznie więcej, niż obecnie.

Źródło: Onet, Radio ZET

polski ład a podatek liniowy tabela kalkulator

Polski Ład a podatek liniowy. Ta tabela mówi wszystko. Ogromne straty!

lech wałęsa solidarność powstanie warszawskie

Mocny komentarz prezydenta Lecha Wałęsy. „Ja bym takiej decyzji nie podjął”