w

Policja w Suwałkach ma nową funkcjonariuszkę. Dealerzy narkotyków mogą się bać

Suwalska policja ma nową specjalistkę. Ta piękność będzie zajmowała się szukaniem narkotyków. Poznajcie Aidę, nową funkcjonariuszkę, która właśnie skończyła szkolenie.

suwałki policja aida zdzisiek psy służbowe
Przestępcy mogą się obawiać. Nadciąga nowy nabytek policji. Fot. KMP Suwałki

Suwalska jednostka policji wzbogaciła się o nową funkcjonariuszkę. Jej zadaniem będzie szukanie narkotyków. Właśnie ukończyła specjalistyczne szkolenie wraz z opiekunem, który już od 10 lat jest przewodnikiem służbowych psiaków.

Aida – nowy nabytek policji w Suwałkach

O tym, że czworonogi w policji pełnią niezwykle ważną rolę i często są nie do zastąpienia, wiemy wszyscy. Każdego dnia narażają swoje zdrowie i życie w różnego rodzaju interwencjach. Bywa też, że zatrzymują niezwykle groźnych przestępców lub poszukują zaginione osoby.

Natura wyposażyła psy w umiejętności, których nie ma człowiek. Są w stanie wyczuć zapach ładunków wybuchowych i narkotyków czy broni palnej. Znajdą również zwłoki bez względu na teren. Są w pełnej gotowości od rana każdego dnia i przez całą dobę często pełniąc służbę w trudnych warunkach.

Zdjęcie pokazuje półtoraroczną Aidę, suczkę rasy płochacz niemiecki. Zarówno ona, jak i jej opiekun, mogą być dumni z siebie po zakończonym trudnym szkoleniu w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Trwało ono aż cztery miesiące. Dzięki niemu pokonywanie przeszkód będzie dla Aidy bułką z masłem.

policja suwałki aida pies służbowy
Fot. KMP Suwałki

Energiczny i posłuszny postrach przestępców narkotykowych

Na pierwszy rzut oka może na taką nie wygląda, ale Aida jest przygotowana do wykonywania specjalnych i nietypowych zadań. Dzięki temu wszelkiej maści dealerzy narkotyków muszą mieć się na baczności. Jej nos jest po prostu cudem natury. Teraz będzie on wielkim wsparciem w walce z przestępcami.

Kto mieszka w Suwałkach, będzie miał okazję czasami zobaczyć ten dopełniający się duet. Codzienna praca z Aidą to wielka frajda i przyjemność. Opiekun Aidy, Piotr Dembiński, ma ponad 10 lat doświadczenia w pracy z psami służbowymi. Obecnie ma ich już trzy. Jeden z nich to Zdzisiek, który razem z Panem Piotrem patroluje ulice Suwałk. Pisaliśmy o nim jakiś czas temu.

POLECAMY:
Policja w Suwałkach ma nowego funkcjonariusza. Oto Zdzisiek

Aida jako jedyna pozostaje z policjantem również po służbie. Wolny czas wypełniają wspólną grą w piłkę. Duetowi życzymy samych sukcesów. Pierwszy ma już za sobą. Udało jej się znaleźć ponad 370 gramów marihuany. Część suszu ukryta była… w akwarium.

Źródło: KPM Suwałki

Prezydent w szpitalu. Mimo zaszczepienia dopadł do koronawirus. „Dbajcie o siebie”

tabletka dzien po recepta prawo ginekolog ellaone pigułka dzień po cena kto może przepisać

Recepta na tabletkę dzień po. Do jakiego lekarza trzeba się zapisać?