w ,

HAHAHA!HAHAHA!

Wielkie zmiany w obostrzeniach. Minister zdrowia ujawnił nowe zasady

Kolejne zmiany w obostrzeniach epidemicznych weszły w życie. Do nowych zasad odniósł się minister zdrowia Adam Niedzielski.

zmiany w obostrzeniach niedzielski maseczki kwarantanna
Minister zdrowia ponownie modyfikuje zalecenia. Fot. YouTube / screen

Na mocy decyzji Ministerstwa Zdrowia wchodzą w życie kolejne zmiany dotyczące obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. Czy kraj znowu zostanie zamknięty na wiele tygodni? Co dalej z obowiązkiem noszenia maseczek?

Zmiany w obostrzeniach. Adam Niedzielski ujawnił, kogo dotyczą

Zmiany w obostrzeniach sa spore. Dotyczą unijnych certyfikatów, ale też obowiązku noszenia maseczek oraz sposobu odbywania kwarantanny. Nowe rozporządzenie określajace zmiany w zasadach trafiło już do Dziennika Ustaw.

Nowe rozporządzenie obowiązywać będzie od 19 października. Pierwszą z kluczowych modyfikacji jest brak konieczności odbywania kwarantanny po powrocie do Polski, jeśli osoba została zaszczepionak w innym kraju preparatem dopuszczonym do obrotu w całej Unii Europejskiej. Takie osoby mogą ubiegać się o zwolnienie z kwarantanny.

Maseczki na uczelniach i podczas egzaminów

W nowych regulacjach sporo jest też o zmianach w obowiązku noszenia maseczek. Chodzi o tereny uczelni wyższych oraz podmioty kształcące doktorantów. Teraz zakrywanie ust oraz nosa będzie w takich miejscach obowiązkiem. Wyjątkiem może być odmienna decyzja rektora.

Nie będą musieli nosić maseczek osoby biorące udział w przeprowadzaniu egzaminów ósmoklasisty, matur, egzaminów zawodowych i innych potwierdzająch zawodowe kwalifikacje. Będzie to również dotyczyć kończących edukację prawników.

beata szydło wypadek a4 autostrada ford audi

PILNE. Beata Szydło miała wypadek samochodowy. Jej stan zdrowia jest…

kiedy debata tusk kaczyński data

Kiedy debata Tusk-Kaczyński? Są nowe informacje i jedno wielkie zaskoczenie