w ,

PILNE. Małpia ospa dotarła do Polski. Pierwszy przypadek został potwierdzony

W Polsce potwierdzono 10 czerwca pierwszy przypadek tzw. małpiej ospy. Pacjent jest obecnie odizolowany. O sprawie poinformował minister zdrowia.

małpia ospa pierwszy przypadek
Fot. TVN24 / screen

Mamy w Polsce pierwszy potwierdzony przypadek małpiej ospy. O tym fakcie poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Obecnie zakażony pacjent przebywa w izolacji w warunkach szpitalnych.

Małpia ospa. Pierwszy przypadek w Polsce potwierdzony

Resort zdrowia nie ujawnił żadnych dodatkowych informacji na temat pacjenta zero, czyli pierwszego pacjenta, który zakażony jest wirusem małpiej ospy – rzadkiej choroby odzwierzęcej. Wiadomo tylko tyle, że osoba ta przebywa w szpitali i jest odizolowana.

Mieliśmy ok. 10 podejrzeń małpiej ospy, próbki są badane. 10 czerwca to dzień, gdy mamy pierwszy przypadek – powiedział szef ministerstwa zdrowia Adam Niedzielski w trakcie konferencji na terenie Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz uspokaja, że aktualnie nie ma zagrożenia masowym rozprzestrzenianiem się małpiej ospy w naszym kraju, a choroba ta nie jest tak groźna jak COVID-19.

aleksandra kisio instagram lgbt geje lesbijki nietolerancja ksenofobia tęcza

Aleksandra Kisio: „To, co się w Polce dzieje, zaczęło mnie przerażać”

ceny paliw orlen dzisiaj warszawa

Prezes Kaczyński atakuje premiera za ceny paliw. „Trzeba odwagi i odpowiedzialności”