w ,

HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! KOCHAM TO!KOCHAM TO! WTFWTF

Zła wiadomość na temat leczenia COVID-19. Ekspert rozwiewa nadzieje

COVID-19 to wyjątkowo skomplikowana w leczeniu choroba. Ekspert z Katedry i Kliniki Chorób Zakaźnych UM w Lublinie nie daje nadziei tym, którzy liczą na uniwersalny lek.

cudowny lek na covid tomasiewicz uniwersalny lek na koronawirusa badania

Uniwersalnego leku na COVID-19 raczej nie będzie, bo jego wynalezienie jest, biorąc pod uwagę skomplikowany charakter choroby, mało możliwe. Informację ujawnił prof. Krzysztof Tomasiewicz, kierownik Katedry i Kliniki Chorób Zakaźnych UM w Lublinie.

Nie będzie uniwersalnego leku na COVID-19. Ekspert nie daje nadziei

Mówimy o chorobie tak skomplikowanej, o tak różnych etapach, że tu nie ma mowy o uniwersalnym leku – ujawnił w rozmowie z Polską Agencją Prasową prof. Krzysztof Tomasiewicz, członek Rady Medycznej ds. COVID-19. Sposób podawanie leków oraz ich rodzaj zależy od nas samych, bo nie zawsze zgłaszamy się do lekarza, gdy zauważamy pierwsze objawy.

COVID-19 to groźna choroba, która ma nawet cztery odrębne fazy. Każda z nich potrzebuje innego typu interwencji. Nie może więc powstać żaden uniwersalny lek o cudownych właściwościach, bo nie wiemy, w jakim stadium choroby jest dany pacjent.

Lek przeciwwirusowy powinno się stosować tuż po wykryciu zakażenia i po wystąpieniu pierwszych objawów – wskazuje naukowiec i lekarz. Specyfik musi zostać zatem podany jak najwcześniej, zanim wirus zdąży się namnożyć.

Nadzieje są niewielkie, ale badania nadal trwają

Zespół prof. Krzysztofa Tomasiewicza prowadzi mimo wszystko kolejne badania, w których wykorzystywana jest swoista immunoglobulina. Są to przeciwciała pobrane z osocza ozdrowieńców, a zatem produkowane przez ludzki organizm. Na ich bazie powstał preparat, który produkuje się w Lublinie.

Mamy zrekrutowanych 100 pacjentów, ostatni z nich właśnie kończy leczenie. (…) Jesteśmy już po ocenie niezależnego komitetu bezpieczeństwa i ta ocena jest wysoce pozytywna – nie ma żadnego poważnego działania niepożądanego – ujawnia naukowiec. Choć cudowny lek nie powstanie, to jest jeszcze nadzieja, że inne specyfiki, nad którymi trwają badania, będą niezwykle pomocne w leczeniu najcięższych przypadków.

Źródło: na podstawie depeszy PAP

jasnowdzi jackowski koronawirus indie youtube najnowsze wizje lato 2021

Jasnowidz Jackowski ujawnił, co się stanie z niezaszczepionymi. „Aż do odwołania!”

Halloween na talerzu, czyli dania na bazie dyni