w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA!

Mateusz Morawiecki chce płacić migrantom. Zaskakująca deklaracja premiera

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił zaskakujące propozycje. Jego zdaniem należy odesłać migrantów do domów. Zapłaci za to polski podatnik.

morawiecki migranci granica polsko-białoruska
09.11.2021 Kuźnica Białostocka, Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w placówce Straży Granicznej. Podczas wizyty PRM spotkał się z żołnierzami i Strażnikami Granicznymi. Fot. Adam Guz/KPRM

Na granicy polsko-białoruskiej kryzys nadal trwa, choć w ostatnich dniach służby mogą odpocząć. Część migrantów wycofała się, inni wrócili do swoich krajów. W tym temacie zaskakującą deklarację ogłosił w Tallinnie (Estonia) premier Mateusz Morawiecki. Mówiąc wprost, ma zamiar płacić migrantom.

Mateusz Morawiecki i niespodziewana deklaracja. Chce płacić migrantom

Straż Graniczna i policja mają w ostatnich dniach nieco więcej odpoczynku. Na granicy kryzys trwa, ale sytuacja nie jest już tak napięta, jak jeszcze tydzień temu. Premier Mateusz Morawiecki odwiedził stolicę Estonii, gdzie w trakcie spotkania z szefową rządu tego kraju Kają Kallas wygłosił zaskakującą mowę.

Szef rządu Zjednoczonej Prawicy w najbliższych dniach odwiedzi także Łotwę i Litwę, gdzie zapewne zaproponuje to samo, co w Estonii. Jego zdaniem należy migrantom płacić z pieniędzy polskiego podatnika za ich powrót do swoich krajów.

Boli go też, że opinia publiczna nie do końca jest świadoma, że migranci, a w szczególności kobiety i dzieci, są instrumentalnie wykorzystywani przez reżim Łukaszenki niczym żywe ludzkie tarcze. Wskazał też na wielki problem typowy dla tego typu kryzysów, czyli medialną dezinformację.

Mateusz Morawiecki podkreślił, że to, z czym się zmagamy od wielu tygodni, to nowy rodzaj wojny. Oskarżył o to Rosję, a konkretnie prezydenta tego kraju Władimira Putina. Jego zdaniem to on z tylnego siedzenia steruje kryzysem migracyjnym i go inspiruje udając na arenie międzynarodowej, że nie ma z tym nic wspólnego.

Polski podatnik zapłaci za powrót migrantów do domu

Premier polskiego rządu postawił sprawę jasno i zapowiedział, że Polska być może zamknie całkowicie granicę z Białorusią.

Jesteśmy w posiadaniu bardzo drastycznego filmu, gdzie funkcjonariusze białoruscy instruują irackich i pochodzących z Bliskiego Wschodu, migrantów w jaki sposób nożem atakować polskich funkcjonariuszy – powiedział publicznie premier Morawiecki.

Chcemy dać szansę Łukaszence cofnąć się i doprowadzić do powrotu migrantów do krajów pochodzenia. Najpierw zamykamy jedno przejście w Kuźnicy Białostockiej. Jesteśmy gotowi na (…) zamykanie kolejnych przejść, zamykanie możliwości tranzytowych i handlowych, po to, żeby wywrzeć gospodarczą presję na reżim Łukaszenki – ostrzegł prezydenta Białorusi premier Morawiecki.

Pytanie brzmi, czy pieniądze podatnika polskiego będą w stanie zażegnać kryzys i nie dopuścić do jego ponownego wybuchu? Premier złożył deklarację, że Polska jest gotowa w pełni sfinansować powrót imigrantów do krajów, z których przyjechali.

Źródło: Polsat News

zus dotacja budżetowa fus emerytury renty

ZUS nie dostanie części pieniędzy z budżetu. Czy wypłaty emerytur i rent są zagrożone?

andrzej duda podpisał ustawę 2 mld media publiczne

Prezydent ustanowił nowe święto państwowe. Znamy datę. Czy będzie to dzień wolny?