w

Prezydent ustanowił nowe święto państwowe. Znamy datę. Czy będzie to dzień wolny?

Prezydent w trakcie uroczystości w Poznaniu podpisał ustawę o utworzeniu nowego święta. Czy będzie to dzień wolny od pracy i kiedy będziemy je obchodzić?

andrzej duda podpisał ustawę 2 mld media publiczne
Fot. Polsat News

Prezydent Andrzej Duda pojawił się 23 listopada w Poznaniu. Podpisał tam ustawę o ustanowieniu nowego święta. Kiedy będziemy je obchodzić i czy będzie to dzień wolny od pracy?

Będzie nowe święto. Poznaliśmy datę

Z samego rana głowa państwa pojawiła się w stolicy województwa wielkopolskeigo. Andrzej Duda złożył podpis pod projektem ustawy o ustanowieniu nowego święta – Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Dzień ten ma upamiętniać zryw Polaków przeciwko Niemcom w okresuie od 1918 do 1919 r.

Padła też oficjalnie data świątecznego dnia. To 27 grudnia. Jednak dla tych, którzy liczyli, że przedłużą sobie przerwę świąteczną, nie mamy dobrych informacji. Nie będzie to dzień wolny od pracy.

Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

Sejm przyjął podpisanoą dziś ustawę ustanawiającą Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego na początku października tego roku. Uroczyste podpisanie ustawy poprzedziło złożenie przez prezydenta Andrzeja Dudę wieńca przy grobie gen. Stanisława Taczaka, naczelnego dowódcy Powstania Wielkopolskiego.

Powstanie Wielkopolskie rozpoczęło się 27 grudnia 1918 r. w Poznaniu. Miasto zostało wyzwolone już 6 stycznia w roku kolejnym. Ostateczne zwycięstwo podpisano oficjalnie 28 czerwca 1919 r., co zbegło się z powrotem do granic Polski całej Wielkopolski.

morawiecki migranci granica polsko-białoruska

Mateusz Morawiecki chce płacić migrantom. Zaskakująca deklaracja premiera

Nie żyje dziennikarz TVN i RMF FM. Na jego ciało w mieszkaniu natknął się ojciec