w , ,

Bezpieczne dziecko to ubezpieczone dziecko

Każdy rodzic zna potencjalne możliwości swoich dzieci, wie do czego mogą być zdolne podczas zabawy, zna ich ulubione aktywności, hobby oraz jak spędzają czas wolny.

ubezpieczenie dziecka compensa
Warto pamiętać, że odpowiedzialność za dziecko nie kończy się wraz z uzyskiwaniem przez nie samodzielności.

Niestety, często nawet mimo opieki i dozoru dorosłych, może dojść do groźnego w skutkach zdrowotnych wypadku z udziałem dziecka. W takiej sytuacji, niewątpliwie pomocna będzie kompleksowa ochrona zdrowia i życia najmłodszego o szerokim zakresie wsparcia dla niego i jego rodziny.

Ubezpiecz dziecko

Kierując się rozsądkiem, niezależnie od tego, ile lat ma nasza pociecha, powinniśmy rozważyć zakup ubezpieczenia. Ochrona życia i zdrowia może towarzyszyć maluchowi już od pierwszych dni życia, aż do ukończenia pełnoletniości.

Oprócz ubezpieczenia zdrowotnego z ramienia Narodowego Funduszu Zdrowia, któremu podlegają obywatele Rzeczypospolitej Polskiej, warto rozważyć indywidualną lub grupowa formę ochrony dla dziecka. Z uwagi na fakt, że nigdy nie wiemy, co może przydarzyć  się naszemu dziecku, warto skupić się na takiej ochronie już od dnia jego narodzin.

Pierwszym indywidualnym ubezpieczeniem zakupionym dla dziecka może być polisa od następstw nieszczęśliwych wypadków dla noworodka. Wiele z nowoczesnych polis, oprócz świadczeń w przypadku stłuczeń, czy złamań kości, oferuje w tym przypadku także świadczenia za okres hospitalizacji maluszka.

Gdy dziecko skończy rok, umowę ubezpieczenia NNW dla dziecka można przedłużyć, a także istnieje wówczas możliwość objęcia malucha ochroną na życie, której zakres ochrony jest zależny od wysokości składki, a wypłata świadczeń zależy od ustalonej sumy ubezpieczeniowej.

Takie ubezpieczenie bardzo łatwo jest dobrać indywidualnie do potrzeb rodziców dziecka, ze względu na fakt, że owe oferty stają się coraz bardziej elastyczne o oferują kompleksowy zakres pomocy.

NNW może być elastycznym ubezpieczeniem

W razie potrzeby, rodzice mogą poszerzyć polisę w wersji podstawowej o zakup dodatkowych rozszerzeń, np. gdy dziecko uprawia jazdę konną lub uprawia kolarstwo, takie rozszerzenia pozwalają odpowiednio określić stopień ryzyka i dodać zdarzenia polisowe z danej dziedziny sportu.

Warto pamiętać, że odpowiedzialność za dziecko nie kończy się wraz z uzyskiwaniem przez nie samodzielności. O ile rodzice lub opiekunowie nie zawsze mogą być przy dziecku, o tyle odpowiednia ochrona ubezpieczeniowa działająca 24h/dobę jest w stanie to wynagrodzić, gdy dojdzie do nieszczęśliwego w skutkach zdarzenia.

Biorąc pod uwagę sytuacje, które mogą przydarzyć się dziecku na różnych etapach życia i w różnych miejscach, warto objąć je dodatkową ochroną z zakresu zdrowia i życia. Niewątpliwie, dwa najważniejsze i najbardziej pomocne w trudnych chwilach ubezpieczenia, to polisa na życie i polisa NNW dla dziecka. Taka konfiguracja posiadanej ochrony zapewnia maksimum wsparcia i komfortu, gdy już dojdzie do zdarzenia polisowego.

janina ochojska policja

Janina Ochojska zatrzymana przez policję. Co jej teraz grozi? „Jestem porażona”

marlena maląg emerytury przywilej wiek emerytalny praca

Zaskakujące słowa minister rodziny. Przyszli emeryci nie będą zadowoleni