w ,

Czy tak wyglądała Maryja, matka Jezusa? Artysta ujawnił efekt wieloletnich badań

Po wielu latach badań i analiz, naukowcy przy pomocy sztucznej inteligencji zrekonstruowali wygląd Maryi. Czy rzeczywiście mogła tak wyglądać?

maryja jak wygladała matka jezusa wizerunek badania
Takiego portretu do tej pory jeszcze nikt nie wykonał. Wieloletnie badania pokazały, jak mogła wyglądać matka Jezusa. Fot. pixabay, Twitter

Wieloletnie, wnikliwe badania Całunu Turyńskiego oraz sztuczna inteligencja pozwoliły na stworzenie portretu kobiety. Tak właśnie mogła wyglądać Maryja, matka Jezusa z Nazaretu. Wyniki prac naukowców są zaskakujące. Wszyscy są pod ogromnym wrażeniem.

Ujawniono twarzy Maryi, matki Jezusa. Naukowcy stanęli na wysokości zadania

Átila Soares da Costa Filho, brazylijski specjalista od antropologii i artysta, stworzył portret przedstawiający rzekomą twarz Maryi. Na wykonanie obrazu poświęcił wiele lat opierając się o analizy wizerunku meżczyzny uwiecznionego na Całunie Turyńskim. Dzięki temu, co oferuje dziś sztuczna inteligencja i inne zaawansowane techniki, udało się odtworzyć wygląd młodej kobiety.

Prace nad portretem sięgają roku 2010. Wówczas najbardziej zaawansowane techniki, w tym kryminalistyczne i sądowe, zostały wykorzystane do analiz materiału, w który rzekomo zawinięto ciało Jezusa po śmierci. Mowa oczywiście o Całunie Turyńskim. To te analizy stanowiły podstawę dalszych prac artysty nad porterem matki Jezusa.

Da Costa Filho, opierając się na zrekonstruowanej twarzy z Całunu, wykonał następnie wiele innych eksperymentów i prób z wykorzystaniem komputerów, sieci neuronowych, oprogramowania do wirtualizacji zmiany płci i wielu innych. Efekt jest bardziej niż zaskakujący.

Nastoletnia Maryja jeszcze piękniejsza. „Oblicze kobiety w dramatyczny sposób złączonej z misją i ofiarą Zbawiciela”

Użyłem wielu innych programów, aby wprowadzić pewne korekty twarzy kobiety. Na koniec dokonałem całkowicie ręcznych, artystycznych poprawek, by jeszcze trafniej podkreślić etniczną i antropologiczną fizjonomię kobiety z Palestyny sprzed 2000 lat! Oczywiście nie podważałem tego, co sztuczna inteligencja zdołała uchwycić. Tak zdołałem odtworzyć wizerunek nastoletniej Maryi – powiedział da Costa Filho, artysta z Brazylii.

Artysta ujawnił, że tak mogła wyglądać matka Jezusa Chrystusa w wieku pomiędzy 25 a 30 lat. Jego zdaniem ma bardzo silne i wzniosłe oblicze, choć twarz mocno odbiega od tej, którą znamy z obrazów i ikon. Podobno to nie koniec analiz i badań w tym temacie.

To kobieta w dramatyczny sposób związana z misją i ofiarą Zbawiciela… Jej Syna. Z drugiej strony postanowiłem przygotować wersję nastoletniej twarzy Matki Jezusa. Tym razem chciałem, aby była uśmiechnięta – mówił w wywiadzie twórca wizerunku. Dzięki temu możemy podziwiać, jak mogła wyglądać na wcześniejszym, nastoletnim etapie życia.

Źródło: Twitter, Instagram, AlateiaPL

amantadyna cena recepta ulotka covid

Koniec z amantadyną? Rząd się wkurzył. Będzie blokada dostępu do leku

albert bourla pfizer bbc wywiad szczepienia covid

Niepokojące słowa szefa Pfizer’a. Wcześniej o tym nie mówił. „Ludzie zobaczą, że…”