w ,

HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Polskim Ładem w emerytów. Mieli zyskać, a okazało się, że sporo stracą

Politycy wycofali się rakiem z pomysłu, który emerytom by dał dodatkowe środki na życie. Chodzi o osoby, które mimo emerytury nadal są aktywne zawodowo.

stopa zastąpienia zus 2070 millenialsi bieda nędza głodowe emerytury uścińska

Dziennik „Rzeczpospolita” szeroko opisuje ukryte w projekcie Polski Ład zapisy, które mocno uderzają w najstarsza grupę, czyli seniorów i emerytów. Chodzi o osoby, które pobierają świadczenie z ZUS, ale jednocześnie nadal pracują.

Zerowy PIT dla pracujących emerytów. Rząd się wycofał

W ramach tzw. Polskiego Ładu, w pierwszych dniach po ogłoszeniu głównych projektów, zaproponowano całkowite zwolnienie z płacenia podatku całego zarobku emerytów. To by pozwoliło jeszcze bardziej zwiększyć zarobek netto seniorów. Niestety rząd wycofał się z pomysłu.

Premier Morawiecki i inni politycy nieustannie zachwalają swój nowy program, ale jak już powszechnie wiadomo, są w nim ukryte gigantyczne podwyżki podatków, a korzyści są minimalne. Rząd wie bowiem, że musi przekonać Polaków, a nie może tego zrobić mówiąc, czym rzeczywiście Polski Ład jest.

Za to wszystko zapłacą nie tylko najbogatsi, ale odbije się to rykoszetem na najuboższych. Antoni Kołek z Instytutu Emerytalnego potwierdza, że nie widzi w zapisach Polskiego Ładu korzystnego rozwiązania dla tysięcy emerytów.

Nie wiadomo, czy rząd zrezygnował z tego pomysłu, czy może Polski Ład będzie uzupełniany, a może już w jakiś sposób zerowy PIT dla pracujących seniorów został wkomponowany w nowy system podatkowy – czytamy w „Rzeczpospolitej„.

Emeryci na Polskim Ładzie, wbrew zapowiedziom, stracą

Paweł Wojciechowski, Główny ekonomista Pracodawców RP, Paweł Wojciechowski, jest zdania, że rząd nie umie zachęcić seniorów do dalszej pracy (jeśli mają siły i oczywiście chęci). Postuluje, by wprowadzić zerowy PIT dla pracujących emerytów, a zrezygnować z 13. i 14. emerytury.

Warto wprowadzić rozwiązania realnie zwiększające świadczenia w przyszłości. Takim rozwiązaniem może być zamiana składki rentowej, która osobom starszym już do niczego nie służy, na składkę emerytalną – stwierdza ekspert.

Niestety, ale wszystko wskazuje, że Polski Ład będzie, choć z opóźnieniem, wielkim ciosem dla niektórych seniorów. Stracą na pewno osoby z najniższymi świadczeniami i ci, którzy mają problemy ze zdrowiem. Osoby, które mają mniej niż 660 zł emerytury, stracą najwięcej. Podniesiona kwota wolna nic im nie pomoże.

POLECAMY:
Polski Ład. Potwierdziły się najgorsze wieści. Jarosław Gowin ujawnia...

I tak przykładowo, emeryt lub rencista otrzymujący 660 zł brutto, dostanie na rękę 651,75 zł. Po zmianach dostanie 600,60 zł, bo musi zapłacić po nowemu składkę zdrowotną bez możliwości odliczenia jej od podatku. Kwota wolna na poziomie 30 tys. zł nie rekompensuje straty. Na Polskim Ładzie stratni będą też emeryci, którzy mają wysokie świadczenia. Na ich konto wpłynie mniej pieniędzy, jeśli do tej pory dostawali w przedziale 4100-4200 zł.

Wyższa kwota wolna od podatku nie będzie dotyczyła również seniorów z problemami zdrowotnymi. Jeśli korzystają oni z ulgi rehabilitacyjnej lub odpisują od podatku wydatki na leki, również stracą. Warto też przypomnieć sobie, że prezydent podpisał Polski Ład w cieniu kryzysu na granicy z Białorusią. Bez kamer, bez mediów. A przecież to podobno obniżka podatków, jakiej jeszcze nie było…

Źródło: Gazeta Wyborcza, Business Insider, Rzeczpospolita

5-letni kacperek nie żyje kartuzy lekarka ewa ch.

Tragiczna śmierć 5-letniego chłopca. Lekarka odesłała go chorego do domu

krystyna loska emerytura wiek operacje plastyczne emerytura gwiazda tvp prezenterka

Krystyna Loska o wysokości swojej emerytury. Kwota powala na kolana