w ,

Druga osoba w Polsce zakażona Omikronem. Ma nietypowe objawy. „Skarżyła się na…”

Wirus na dobre zagościł w Polsce i można w najbliższym czasie spodziewać się wysypu chorych. Pojawił się też optymizm jeśli chodzi o dalszy przebieg czwartej fali.

omikron w polsce zakażenia ministerstwo zdrowia
Fot. YouTube / Onet Rano (screen)

Ministerstwo Zdrowia ujawniło, że wykryto w Polsce kolejną osobę zakażoną koronawirusem w wariancie Omikron. To 3-letnia dziewczynka z Warszawy. Rzecznik resortu zdrowia opowiedział więcej na temat objawów, z jakimi zmaga się dziecko.

Omikron w Polsce. Druga osoba zakażona. Ma nietypowe objawy

Dziewczynka była przetestowana z uwagi na fakt, że skarżyła się na katar, miała nudności wymioty. 14 grudnia wykonano test, który dał wynik pozytywny. Wczoraj nastąpiło sekwencjonowanie i stwierdzono wariant Omikron – ujawnił mediom rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Niepokojące jest jednak to, że podobne objawy zauważono również u rodziców dziewczynki. Oboje byli zaszczepieni. To oznacza, że wirus na dobre zagościł w Polsce i można w najbliższym czasie spodziewać się wysypu chorych.

Cała rodzina przebywa obecnie w izolacji. Dodatkowo na kwarantannę wysłano wszystkie pozostałe dzieci, które w przedszkolu zetknęły się z zakażoną 3-latką. Do tej pory jednak nie stwierdzono oficjalnie, że inne dzieci również są chore. Matka dziewczynki czuje się dobrze.

Koronawirus w Polsce zbiera żniwo, ale pojawiła się nadzieja

Dziś mamy kolejny dzień spadków, to już tydzień kiedy notujemy takie spadki. Spadkom zakażeń w ostatnich trzech dniach towarzyszy również spadek hospitalizacji – potwierdził rzecznik resortu zdrowia. Nadzieję daje fakt, że w ostatniej dobie zwolniło się około 100 łóżek covidowych, a przez ostatnie trzy dni aż 700.

Niepokojąco wygląda jednak liczba zgonów, ale to normalne w momencie, gdy mijamy szczyt fali epidemii. Rzecznik MZ apeluje też, by się szczepić. Jak poinformował na konferencji prasowej, ponad 72 proc. zaraportowanych zgonów to osoby niezaszczepione.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało 17 grudnia o kolejnych 20 027 zakażonych osobach i 566 zgonach.

Źródło: Polsat News

david j. watson nie żyje mam talent

Znany uczestnik „Mam Talent” nie żyje. Znaleziono go martwego w mieszkaniu

nostradamus przewidział koronawirusa

Czy Nostradamus przewidział koronawirusa? Jego teksty mówią wprost