w , ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Z OSTATNIEJ CHWILI. Ujawniono, o ile zdrożeje prąd od stycznia. Włosy stają dęba

Drogo, drogo, coraz drożej. Właśnie ujawniono ostateczną skalę podwyżek cen energii od nowego roku. Można się złapać za głowę.

stopa zastąpienia zus 2070 millenialsi bieda nędza głodowe emerytury uścińska

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki, instytucji regulującej taryfy na prąd i gaz, zatwierdził ostateczne podwyżki. Te dotkną wszystkich Polaków od stycznia 2022 roku. To będzie prawdziwy dramat dla wielu Polaków.

URE zatwierdziło taryfy. Ile od stycznia za prąd i gaz?

URE zatwierdziło już nowe stawki, które będą obowiązywały od nowego roku. Rachunki za prąd wzrosną średnio o 24 procent. To nawet około 21 złotych miesięcznie. Takiej podwyżki w historii jeszcze nie było. Gdy dodamy do tego inflację i drożyznę w sklepach, można oczekiwać, że obywatele w nowym roku mocno zbiednieją.

O możliwości wprowadzenia potężnej podwyżki cen prądu i gazu spekuluje się w mediach już od kilku miesięcy. Dzis poznaliśmy ostateczną decyzją. Z kolei rachunki za gaz netto odbiorców domowych w 2022 roku wzrosną o 54 proc. A to zapewne jeszcze nie koniec.

Za prąd nawet 20 zł więcej co miesiąc

Od stycznia za prąd zapłacimy o 21 zł więcej – czytamy w komunikacie Urzędu Regulacji Energetyki. Stawki dla głównych sprzedawców energii w Polsce (PGE, Tauron, Enea i Energa) oraz innych spółek dystrybucyjnych zostały ustalone.

W ciagu 2020 roku ceny energii na giełdach towarowych rosną bardzo gwałtownie. W listopadzie rok temu cena energii w kontraktach terminowych była na poziomie ok. 242 zł/MWh. W tym roku to już 470 zł/MWh.

omikron w polsce zakażenia ministerstwo zdrowia

Druga osoba w Polsce zakażona Omikronem. Ma nietypowe objawy. „Skarżyła się na…”

muzyka kościelna obowiązkowa podczas ślubu księża diecezja płocka

Muzyka sakralna obowiązkowa na ślubach? Księża idą na wojnę ze świeckimi utworami