w ,

Szumowski rozważa odejście z rządu! Nie radzi sobie z epidemią?

Łukasz Szumowski rozważa odejście z Ministerstwa Zdrowia. Taką informację – wciąż nieoficjalną podał reporter RMF FM Patryk Michalski.

szumowski wakacje dymisja chce odejść z rządu rekonstrukcja
Fot. YouTube / TVP Info

Łukasz Szumowski rozważa odejście z Ministerstwa Zdrowia. Taką informację – wciąż nieoficjalną podał reporter RMF FM Patryk Michalski. Niebawem ma zostać przeprowadzona rekonstrukcja rządu i to dla ministra okazja, by ogłosić swoją rezygnację.

Dymisja Szumowskiego, rekonstrukcja rządu

Minister Szumowski aktualnie rozważa, czy nie porzucić pracy w ministerstwie już wkrótce, wykorzystując do tego nadchodzącą rekonstrukcję rządu. Decyzja ostateczna w tej kwestii ma zapaść zaraz po wakacjach. Media twierdzą, że premier Mateusz Morawiecki stara się ministra zdrowia uprosić o pozostanie na stołku ministra.

To już jedna pewne – Szumowski rozważa swoje odejście i poważnie o tym myśli. Jaki jest tego powód? Otóż urzędnik twierdzi, że jest po prostu zmęczony tym, co się dzieje wokół niego. Według informacji płynących od reportera RMF FM Szumowski ma zamiar usunąć się w cień.

Szumowski na wakacjach, minister wypoczywa

Łukasz Szumowski aktualnie przebywa na urlopie, a do bram puka druga fala koronawirusa. Zbiegnie się ona prawdopodobnie też z jesiennym wzrostem zachorowań na grypę. Jak czytamy na portalu RMF FM, podczas telefonicznej rozmowy z naszym dziennikarzem minister przyznał, że aktualnie odpoczywa i nie będzie komentować bieżącej polityki.

Obecnie minister jest ochroną funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa. Jak twierdził jakiś czas temu na łamach „Super Expressu”, „w obecnym nasileniu kampanii hejtu i kampanii nienawiści doszło do tego, że dostaję szereg gróźb karalnych i takich zagrażających życiu.”

Z kolei jak twierdzi Onet, minister Szumowski ostrzega przed nieuchronnym, czyli druga falą epidemii. Szef resortu zdrowia stwierdził jednak, że mamy do czynienia ze znikomą transmisją wirusa na ulicach. Nowe ogniska zakażeń powstają głównie na imprezach rodzinnych, weselach, urodzinach, ale też w zamkniętych środowiskach.

Czy minister odejdzie z rządu tak, jak planuje? Tego dowiemy się już po wakacjach.

Źródło: RMF FM, Twitter

drzwi wejsciowe do domu 90 100 cena jakie wybrac

Drzwi wejściowe do domu? Tylko ciepłe i solidne

najstarszy kot na świecie nie żyje rubble

Najstarszy kot na świecie zmarł. Przeżył w szczęściu 31 lat