w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA! PŁACZĘPŁACZĘ WTFWTF OMGOMG

PILNE! A więc wojna! Rosja zaatakowała. Wojsko dostało od Putina zielone światło do inwazji

Prezydent Rosji poprosił ministerstwo obrony Rosji o wprowadzenie wojsk na wschodnie tereny Ukrainy w celu zaprowadzenia tam pokoju.

Ukraiński dziennikarz Oleksiy Sorokin stwierdził, że wystąpienie Putina było jednym „z najbardziej szalonych, jakie słyszał w całym życiu”. – To brzmi jak oficjalne wypowiedzenie wojny przez Putina. Odmawia Ukrainie prawa do istnienia – skomentował na Twitterze. Władimir Putin polecił ministerstwu obrony zapewnić „utrzymanie” pokoju w Doniecku i Ługańsku przez rosyjskie siły zbrojne. Wszystko zgodnie z podpisanymi dziś przez niego oficjalnie dekretami uznającymi te rejony Ukrainy za suwerenne państwa.

Rosja zaatakowała. Orędzie Putina. Prezydent Rosji daje zielone światło do ataku

Prezydent Rosji Władimir Putin oficjalnie uznał dwa separatystyczne terytoria Ukrainy za niepodległe państwa. Zdaniem przedstawicieli Unii Europejskiej to rażące naruszeniem prawa międzynarodowego, integralności terytorialnej Ukrainy i tzw. porozumień mińskich. UE zapewniają, że reakcja będzie stanowcza.

Późnym wieczorem 21 lutego Putin zdecydował o wysyłaniu rzekomych ’sił pokojowych’ na wschód Ukrainy do Donbasu i Ługańska. To ciąg dalszy trwającego od 2014 rozbioru Ukrainy.

Jutro i w kolejnych dniach UE oraz USA mają ogłosić nowe sankcje wobec Rosji w odpowiedzi na łamanie przez nią prawa międzynarodowego i atak na suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy.

Ukraińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych jest w panice. Zaapelowało do sojuszników o utworzenie specjalnej koalicji, która powstrzyma „politykę ustępstw wobec Rosji i nie doprowadzi do wybuchu III wojny światowej„.

III wojna światowa. Prezydent Ukrainy ma zostać ewakuowany

Jeśli w kolejnych tygodniach Rosja zdecyduje się na pełną operację wojskową na Ukrainie, prezydent tego kraju, Wołodymyr Zełenski, ma zostać ewakuowany do Lwowa – czytamy w amerykańskich mediach.

Pentagon oficjalnie potwierdził, że atak rosyjskiego wojska na okupowane przez separatystów tereny Ukrainy (DNR/ŁNR) nastąpi w ciągu kilku najbliższych godzin.

Zdaniem Władimira Putina Ukraina nie jest państwem w pełnym tego słowa znaczeniu. Uważa, że Rosja została z tych terenów „okradziona” po rozpadzie Związku Radzieckiego. W dalszej części orędzia przed dokonaniem ataku na Ukrainę przyznał, że to Rosja stworzyła Ukrainę i nazywał Lenina jej „autorem i twórcą„.

W trakcie dzisiejszego orędzia Putin zaatakował również Polskę, którą oskarżył o zbrojenie się i zagrażanie Rosji i jej mieszkańcom. Uznał, że elementy tarczy antyrakietowej mogą zostać użyte jako broń ofensywna. Rosyjski przywódca stwierdził również, że Ukraina rzekomo pracuje nad własną bronią atomową i chce odbić Krym. Wszystkie te tezy są jednak nieprawdziwe.

Mateusz Morawiecki: „To akt agresji”

Decyzja o uznaniu samozwańczych republik to odrzucenie przez Rosję dialogu i rażące naruszenie prawa międzynarodowego; to akt agresji przeciwko Ukrainie – napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. Wezwał kraje UE do pilnego zwołania posiedzenia Rady Europejskiej. Premier RP oczekuje też szybkiego wprowadzenia sankcji na Rosję.

Podobnego zdania jest ukraiński dziennikarz Oleksiy Sorokin, który nazwał dzisiejsze wystąpienie medialne Putina za „najbardziej szalone, jakie słyszał w całym swoim życiu„.

To brzmi jak oficjalne wypowiedzenie wojny przez Putina. Putin odmówił Ukrainie prawa do istnienia – skomentował na Twitterze publicysta.

sondaż kaczyński pis poparcie

Fatalny początek tygodnia dla prezesa Kaczyńskiego. Otrzymał druzgocącą wiadomość

Nie żyje młoda gwiazda „Mam talent”. Zmarła na raka. Miała zaledwie 31 lat