w ,

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF

Fatalny początek tygodnia dla prezesa Kaczyńskiego. Otrzymał druzgocącą wiadomość

Ostatnie miesiące to dla Prawa i Sprawiedliwości czas nieustannych wpadek, mniejszych lub większych afer i nieustannie spadającego poparcia.

sondaż kaczyński pis poparcie

Prawo i Sprawiedliwość nie ma w ostatnich miesiącach dobrej passy. Poparcie nieustannie spada i chyba nic już nie jest w stanie zatrzymać tego zjawiska. Spełnia się czarny sen Kaczyńskiego, bo jego partia jest coraz bliżej 30-procentowego poziomu poparcia.

Kaczyński na równi pochyłej? Nowe sondaże nie dają mu szans

Kolejne sondaże i analizy poparcia dla ugrupowań politycznych w Polsce są dla Jarosława Kaczyńskiego coraz bardziej bolesne. Gdyby wybory odbywały się w najbliższych dniach, prezes PiS musiałby oddać władzę, którą trzyma od 2015 roku.

Na utrzymanie władzy nie ma na chwilę obecną żadnych szans. Donald Tusk, którego powrót do polskiej polityki już dawno za nami, ze sporym opóźnieniem zaczął odrabiać straty. Obie partie – Prawo i Sprawiedliwość oraz Platformę Obywatelską – dzieli już zaledwie kilka procent poparcia.

Nie ma jednak co ukrywać – PiS ma potężną bazę wyjściową, którą stanowią głównie emeryci. Nie bez powodu obietnice wyborcze są kierowane głównie do tej grupy. Nie tak dawno wróciła czternasta emerytura, której miało nie być. Rząd wystraszył się, że część seniorów odwróci się od PiS.

Kaczyński na równi pochyłej? Nowe sondaże nie dają mu szans

Ostatnie miesiące to dla Prawa i Sprawiedliwości czas nieustannych wpadek, mniejszych lub większych afer i nieustannie spadającego poparcia. Na to wszystko partia Polskim Ładem nadepnęła na odcisk wielu grupom społecznym pracującym w budżetówce.

Jak wynika z najnowszego badania pracowni United Sureys dla Wirtualnej Polski, partia Jarosława Kaczyńskiego cały czas prowadzi i wygrałaby wybory, ale o samodzielnych rządach może tylko śnić. Poparcie dla projektu spadło w okolice 32 proc., co daje Kaczyńskiemu zaledwie 188 ław w Sejmie.

Koalicja Obywatelska depcze Kaczyńskiemu po piętach, bo ma poparcie niemal 27 proc. Z takim wynikiem, wraz z innymi ugrupowaniami opozycyjnymi, można myśleć o budowaniu rządu antypisowskiego.

Na trzecim miejscu w badaniu, daleko za PO, znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni z wynikiem 9,4 proc. poparcia, co daje temu ugrupowaniu około 40 posłów. PiS-owi nie będzie w stanie pomóc nawet Konfederacja.

Na końcu zestawienia tradycyjnie znalazło się PSL z poparciem na granicy progu wyborczego. Ankietę przeprowadzono 18 lutego na 1000 dorosłych Polakach. Jeśli te wyniki oraz trend utrzymają się, prezes PiS będzie musiał pogodzić się z nieuniknionym.

witold paszt nie żyje kozidrak

Beata Kozidrak w ogromnej żałobie. Odszedł jej wieloletni przyjaciel. „Płaczę…”

PILNE! A więc wojna! Rosja zaatakowała. Wojsko dostało od Putina zielone światło do inwazji