w ,

HAHAHA!HAHAHA! KOCHAM TO!KOCHAM TO! PŁACZĘPŁACZĘ JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! OMGOMG WTFWTF

Europa włącza się do wojny? „Śmiercionośna pomoc”. Polska jednak nie wysyła myśliwców na Ukrainę

Unia sfinansuje zakup i dostawę broni i innego sprzętu wojskowego dla Ukrainy na niespotykaną dotąd skalę. Media pisały, że w pakiecie są między innymi polskie myśliwce MiG-29. Wieści te zdementowano.

rosja zaatakuje polskę
Fot. Wspólny przelot samolotów bojowych wszystkich trzech typów użytkowanych przez Siły Powietrzne. Od czoła formacji: F-16, MiG-29, Su-22. Konflikty.pl

Wysoki Przedstawiciel Unii Europejskiej do Spraw Zagranicznych, Josep Borrell, ujawnił, że UE uruchamia pakiet – jak to nazwał – „śmiercionośnej pomocy” dla Ukrainy. Jej wartość to nawet 450 mln euro. W pakiecie miały być między innymi myśliwce pochodzące z kilku krajów Europy.

AKTUALIZACJA z 1 marca 2022 r. Prezydent Duda: „Polska nie wysyła samolotów, bo to oznaczałoby włączenie się NATO w ten konflikt”. – Nasze samoloty na Ukrainę nie latają – dodaje.

Kancelaria Premiera RP: „Obecnie wiadomości dotyczące wojska są objęte najwyższymi klauzulami tajności”.

Śmiercionośna pomoc Europy. Ukraina dostanie sprzęt o wartości pół miliarda euro? Jest dementi

Pakiet pomocy ze strony Unii Europejskiej będzie zawierał między innymi myśliwce. Media informowały, że Broń ma być dostarczana przez Polskę. Unia sfinansuje zakup i dostawę broni i innego sprzętu wojskowego dla Ukrainy na niespotykaną dotąd skalę.

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba poprosił o myśliwce, które mogliby obsługiwać ukraińscy piloci. Takie myśliwce można obecnie pozyskać z niektórych krajów UE. Ukraińskie Siły Powietrzne używają już teraz w celach bojowych radzieckich MiG-29 oraz odrzutowców Suchoj Su-24, Su-25 i Su-27. Informacja została przez Polskę zdementowana.

Samoloty Su-25 są używane przez Bułgarię, a MiG-29 przez Polskę, Bułgarię i Słowację, dlatego odrzutowce będą prawdopodobnie pochodziły właśnie z tych krajów. Samoloty bojowe miały pomóc Ukrainie odeprzeć rosyjski atak powietrzny i lądowy.

Bezprecedensowy ruch Unii Europejskiej. Europa stawia wszystko na jedną kartę?

Pomoc wojskowa zostanie dostarczona na Ukrainę przez Polskę. Samoloty mają trafić na Ukrainę w ciągu nawet kilku godzin. Poza sprzętem militarnym UE nakłada kolejne silne sankcje finansowe, które zakłądają zamrożenie do połowy rezerw finansowych rosyjskiego banku centralnego.

W pomoc Ukrainie na wielką skalę włączają się także inne kraje. Stany Zjednoczone po raz pierwszy zatwierdziły bezpośrednią dostawę rakiet Stinger na Ukrainę w ramach pakietu zatwierdzonego przez Biały Dom w zeszłym tygodniu.

Niemcy wyślą na Ukrainę 500 pocisków Stinger oraz inną broń i zaopatrzenie. Stingery są bardzo celne i używane do zestrzeliwania śmigłowców i samolotów.Estonia dostarcza Ukrainie Stingery już od stycznia. Kanada wyśle na Ukrainę dodatkowy sprzęt wojskowy o wartości 25 milionów dolarów.

Hiszpania wysyła pomoc dla walczącej Ukrainy. Wieczorem wylądują w Polsce dwa samoloty z ponad 20 tonami materiałów ochronnych i leków, m.in. materiałów przeciwko wojnie bakteriologicznej i nuklearnej.

Ukraina może też liczyć na pomoc Szwecji. – Wesprzemy ukraińskie wojsko sprzętem i pieniędzmi – powiedziała premier Szwecji Magdalena Andersson. Sztokholm przekaże Ukrainie 5 tys. ręcznych granatników przeciwpancernych (Pansarskott 86), 5 tys. hełmów, 5 tys. kamizelek kuloodpornych oraz 135 tys. porcji racji żywnościowych dla żołnierzy.

Źródło: DGP, RT, TVN24

Czym jest czarny marketing na Instagramie?

kolejki do bankomatów brak pieniędzy moskwa

Sankcje. Gigantyczne kolejki pod bankomatami w całym kraju. Jeden z banków może upaść