w , ,

HAHAHA!HAHAHA! KOCHAM TO!KOCHAM TO!

W końcu wiemy, ile zaszczepionych osób zmarło na COVID-19. Ministerstwo podało oficjalne dane

Resort zdrowia dopiero co zniósł wszystkie obowiązujące w kraju obostrzenia. Teraz zdecydowano się ujawnić, ile osób zaszczepionych dwiema dawkami odeszło z tego świata.

trzecia dawka szczepionki pfizera skutki uboczne pfizer moderna astrazeneca badania szczepienia

Ministerstwo Zdrowia pokazało nowe liczby, które dają lepszy obraz epidemii koronawirusa w naszym kraju. W końcu dowiedzieliśmy się, ile rzeczywiście osób w pełni zaszczepionych zmarło z powodu COVID-19.

Skuteczność szczepionki przeciw COVID-19 udowodniona

W liczbie wszystkich zgonów, jeśli chodzi o obywateli zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2, osoby zaszczepione stanowiły jedynie 15,8 proc. W dodatku przyczyny śmierci w żadnym z tych przypadków nie miały związku z przyjęciem preparatu – ujawniło Ministerstwo Zdrowia. To oficjalne dane.

Wśród wszystkich zgonów osób zakażonych koronawirusem 15,82 proc. stanowiły osoby zaszczepione. Zgony nie są związane ze szczepieniem – przekazał resort zdrowia.

Dane te pokazują jednak tylko te osoby zmarłe, u których od momentu przyjęcia drugiej dawki szczepionki minęły równe 2 tygodnie lub więcej.

Skuteczność szczepionki przeciw COVID-19 udowodniona

Od daty rozpoczęcia szczepienia dawką uzupełniającą łącznie odnotowano nieco ponad 79 tys. zgonów. W tym pełni zaszczepionych było jedynie 12,5 tys. przypadków utraty życia.

W sumie wśród osób zmarłych z powodu COVID-19 część osób nie była w ogóle po szczepieniu, a część odeszła przed wdrożeniem programu szczepień.

Co ciekawe, tylko niespełna 7 proc. z grupy liczącej 22,4 mln w pełni zaszczepionych obywateli naszego kraju zakaziło się koronawirusem.

W pełni zaszczepione osoby, czyli te, które przyjęły dwie dawki dowolnego preparatu (Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca lub jednodawkowa Johnson & Johnson), to obecnie grupa ponad 22 mln osób.

robert lewandowski liga mistrzów

Czy Robert Lewandowski i jego Bayern wygrają Ligę Mistrzów?

kolejki paszport wniosek online

Oblężenie urzędów paszportowych. Czy Polacy myślą o wyprowadzce poza granice kraju?