w , ,

WTFWTF HAHAHA!HAHAHA! PŁACZĘPŁACZĘ JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! KOCHAM TO!KOCHAM TO!

Panika wśród rodziców. 400 plus zamiast 500 plus! Jest oficjalna deklaracja minister rodziny

500 plus powinno być wynosić ponad 600 zł, gdyby uwzględnić rosnące koszty życia i ceny w sklepach. Czy świadczenie zostanie podniesione?

500 plus grudzień 2020 wypłata przed świętami kiedy wypłata
Fot. YouTube / MRiPS (screen)

Waloryzacja 500 plus to coś, o czym marzą wielodzietne rodziny od dawna. Inflacja i wysokie koszty życia po 1 stycznia 2022 roku powodują, że świadczenie mocno straciło na wartości. Czy dojdzie zatem do jego podniesienia? A może zostanie obniżone?

Waloryzacja 500 plus. Minister rodziny Marlena Maląg o planach rządu

Czy z powodu rosnących dramatycznie kosztów życia rodziny mogą liczyć na to, że nastąpi waloryzacja 500 plus? Ostatnio mówi się też sporo o tym, że 500 plus to już właściwie 400 plus. Różnicę zjadła szalejąca inflacja, a za dodatek socjalny można kupić dziś znacznie mniej, niż jeszcze rok temu.

Rodzice z niecierpliwością, ale też z ogromną nadzieją wypatrują ewentualnej decyzji rządu o podniesieniu świadczenia. Obecnie starcza ono na niewiele. Sprawa jest tak istotna, że wypowiedzi w Radio ZET udzeliła sama szefowa resortu rodziny Marlena Maląg.

Opiekunowie, którzy obecnie otrzymują na konto 500 plus, czują, że coś nie do końca jest w porządku. Wystarczy raz iść na zakupy do pierwszego lepszego sklepu i 500 zł nie ma. Choć drożyzna dobija nas na każdym kroku, to stawka od 2016 roku nie uległa zmianie.

Instytut Emerytalny policzył, że aby 500 plus było w 2022 roku warte tyle, co w 2015 (patrząc na ceny), powinno dziś wynosić ponad 600 zł.

500 plus jest dziś warte 400 zł. Rodzice chcą zmian

Dzisiejsze świadczenie z programu Rodzina 500 Plus jest warte 400 zł z momentu, gdy program startował. Od tamtej pory świadczenie straciło na wartości aż 20%. Najgorzej było jednak w 2021 roku, gdy inflacja zaczęła mocno iść w górę.

Nowy rok przywitał również wszystkich dramatycznie wysokimi podwyżkami cen gazu i prądu. To sprawia, że świadczenie zaczyna być w domowym budżecie praktycznie niezauważalne. Minister Marlena Maląg nie ma jednak dobrych wieści dla rodziców.

Rząd PiS wprowadził program 500 plus, 177 mld trafiło już do rodzin, miesiąc w miesiąc pieniądze trafiają na 6,5 mln dzieci. Wprowadzamy kolejne rozwiązania, takie jak Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, przeprowadzamy zmiany na rynku pracy, idziemy w kierunku rozszerzenia komponentów wsparcia rodziny – stwierdziła pytana przez dziennikarzy szefowa resortu rodziny i polityki społecznej.

Wypowiedz minister jasno potwierdza, że na żadną waloryzację świadczenia nie ma co liczyć. – W tym roku waloryzacji 500 plus nie będzie, będą pojawiać się kolejne komponenty wsparcia – potwierdziła stanowczo Marlena Maląg.

Rodzice muszą zatem poczekać do 2023 roku, kiedy odbędą się wybory parlamentarne. Politycy są wtedy bardziej skorzy do rozdawania pieniędzy podatnika.

Źródło: Radio ZET

gadżety biznesowe premium

Gadżety biznesowe – marketing w sektorze premium

Ile na Polskim Ładzie straciła Beata Szydło? Polacy będą wściekli, gdy poznają prawdę