w , ,

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF

Nie odbieraj wszystkich połączeń z nieznanych numerów. Sprawdź łatwo, kto dzwonił

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że odbieranie wszystkich połączeń z nieznanych numerów może być dla nas zgubne. Na co zwracać uwagę?

kto dzwonił czyj to numer telefonu

Każdy z nas ma przynajmniej jeden telefon komórkowy. Dzisiaj robimy na nich już niemalże wszystko – sprawdzamy maile, piszemy wiadomości do znajomych, zdjęcia, przeglądamy social media, czytamy wiadomości, a czasem nawet pracujemy.

Są wielofunkcyjne, dają spore możliwości, ale jednocześnie mogą być sporym zagrożeniem. Coraz częściej bowiem oszuści wykorzystują telefony komórkowe, a dokładniej połączenia, do tego, aby wyciągnąć dane wrażliwe albo okraść nasz z naszych pieniędzy. Takich przypadków jest coraz więcej. Całe szczęście – można się przed tym obronić

Niebezpieczne połączenia z nieznanych numerów

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że odbieranie wszystkich połączeń z nieznanych numerów może być dla nas zgubne. Wszystko dlatego, że nie wiemy, kto znajduje się po drugiej stronie słuchawki.

Czasami to jedynie telemarketerzy – musimy ich wysłuchać, rozłączyć się w trakcie, wejść w polemikę, prosić o wykreślenie naszych danych z bazy. Jeśli jednak jest to ktoś znacznie gorszy, może nam się nie uda z nimi podyskutować, aby nas nie okradali.

A oszuści mają coraz to „ciekawsze” i skuteczniejsze sposoby na to, aby okradać ludzi. Podają się za pracowników banków, policjantów, nakłaniają do przelewania pieniędzy na „bezpieczne konto„. Wykorzystują takie metody jak spoofing, aby uśpić naszą czujność

Puszczają „krótkie„, abyśmy oddzwonili, zastanawiając się kto dzwonił – wszystko po to, aby nabić nasze konto u operatora na wielkie sumy. A my potem zostajemy z niczym, z problemem, który nie zawsze daje się rozwiązać. A zawsze się mówi – lepiej zapobiegać niż leczyć. I tak samo może być w tym przypadku. Sprawdźcie sami, jak się przed tym ochronić.

Kto dzwonił? Czyj to numer telefonu? Sprawdź za darmo

Najlepszym sposobem na to, aby uniknąć nieprzyjemności, o których napisaliśmy wcześniej, jest po prostu sprawdzanie co to za numer. A jest to jedna z rzeczy, które zajmują dosłownie chwile. A sposobów na to są dwa:

  • Jeśli jesteście użytkownikami telefonu z Androidem 7.0 lub wyższym to możecie ze sklepu Google Play pobrać aplikację, która sprawdzi czyj to numer. I to aplikacja, która działa na bieżąco – dzwoni telefon, numer jest sprawdzony, a nam się wyświetla informacja o tym, kto dzwoni. Czy to numer prywatny, telemarketer itp.. Sami możemy później ocenić ten numer, aby ułatwić innym podjęcie decyzji o tym, czy odbierać, czy też nie. W płatnej wersji aplikacji można np. dostosować swoje własne preferencje, przez co dzwoniące telefony są mniej uciążliwe.
  • Jeśli nie macie Androida – możecie po prostu wejść na stronę, na której można sprawdzić co to za numer. I dostaniecie te same informacje, które dostają użytkownicy aplikacji. Możecie także zostawić swoją ocenę i komentarz.

To zaledwie kilka kliknięć, kilka kroków, które jednak mogą dać realny efekt. Warto spróbować.

PILNE! Alarm bombowy w samolocie PLL LOT. Na pokładzie jest 58 pasażerów i 4 członków załogi

putin nieuleczalnie chory choroba putina

Rosyjscy wojskowi postawili Putinowi ultimatum. Zareagował inaczej, niż się spodziewali