w ,

HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

PILNE. Białoruskie czołgi jadą w kierunku Polski. Łukaszenka dąży do eskalacji napięcia

Polska znów na celowniku. Możliwe, że Białoruś szykuje kolejne prowokacje. Prezydent Łukaszenka nakazał rozmieszczenie wojsk pancernych tuż przy naszej granicy.

łukaszenka putin wojna na ukrainie
Fot. TVP Info (za CNN) / screen

Prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka postanowił przenieść swoje wojska pancerne na granicę z Polską. Jego zdaniem należy Białoruś musi podjąć niezbędne kroki obronne, bo podejrzewa, że Polska chce zaatakować ten kraj. To oczywiście nieprawda.

Białoruś wysyła czołgi na granicę z Polską. Może dojść do prowokacji

Prezydent Białorusi bardzo mocno obawia się ataku na jego kraj ze strony wojsk NATO, co oczywiście nie będzie miało miejsca. Jest to kolejny element eskalowania konfliktu w regionie. Celem jest wywołanie w mediach burzy oraz kryzysu na granicy z Polską.

Do sprawy odniósł się już były ambasador Białorusi w Polsce Paweł Łatuszka, który kreśli złe scenariusze. – Nie wykluczam, że na granicy Polski może dojść do jakiejś prowokacji – stwierdził ambasador cytowany przez portal „Fakt„.

O tym, że na granicę Polski z Białorusią zostaną wysłane wozy opancerzone i czołgi, poinformował szef Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Białorusi generał Wiktar Hulewicz. Ma to być jednocześnie etap sprawdzania stanu sił szybkiego reagowania.

W ramach drugiego etapu sprawdzianu sił szybkiego reagowania na zachodni i północno-zachodni kierunek operacyjny skierowano batalionowe grupy taktyczne. W celu ich wzmocnienia umieszczane tam są pododdziały obrony przeciwlotniczej, wojsk rakietowych i artylerii – ujawnił Wiktar Hulewicz.

Łukaszenka o „pachołkach Stanów Zjednoczonych”

Wojska białoruskie zaczęły przemieszczać się w naszą stronę już w miniony wtorek, jednak dopiero teraz pojawiło się oficjalne potwierdzenie ze strony białoruskich władz. Cała operacja jest odpowiedzią na trwające manewry wojsk NATO w Polsce oraz w krajach sąsiednich.

Niepokojące jest również to, że prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka niemal codziennie straszy w mediach swój naród, że Polacy na dniach zaatakują jego kraj. Wszystko ma na celu podtrzymanie atmosfery zagrożenia wśród opinii publicznej. Sam Łukaszenka ma być przedstawiany przez propagandę jako wielki wódz i obrońca narodu.

W ostatni poniedziałek w trakcie przemówienia Łukaszenka ponownie ubliżył Polakom nazywając ich „pachołkami Stanów Zjednoczonych„. Nie można wykluczyć żadnego scenariusza, również ewentualnych prób eskalacji poprzez prowokacje.

Obecnie na granicy Polski z Białorusią przebywa kilkanaście tysięcy żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Wspomagają oni funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz policji, który od ubiegłego roku pilnują porządku. Nasze Ministerstwo Obrony Narodowej pytane przez dziennikarzy o sytuację na granicy twierdzi, że nie ma powodów do obaw ani paniki.

dron bez pozwolenia kary wymogi waga

Zabawy dronem bez pozwolenia mogą się źle skończyć. Jak uniknąć kary finansowej?

Prezydent dużego miasta miał wypadek. Jest przytomny, stwierdzono liczne złamania