w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Masakra w Buczy. Ujawniono nagranie z egzekucji cywilów. Bestialstwo Rosji potwierdzone

O tym, że Rosjanie dokonali w Buczy na Ukrainie prawdziwej masakry, pisaliśmy wielokrotnie. Dopiero teraz media pokazały pierwsze nagranie z tego okresu.

masakra w buczy nyt pokazal film
Fot. Twitter / NYT

Masakra w Buczy to jedno z tych zdarzeń na Ukrainie, które oburzyło cały świat. Po tym, jak wojska Putina wycofał się z obwodu kijowskiego, było można zobaczyć, czego się tam dopuścili. Dziennikarze amerykańskiej gazety dotarli do kolejnego nagrania.

Masakra w Buczy. NYT pokazał film. To nagranie jest dowodem, że zrobili to Rosjanie

Dziennikarzom gazety „The New York Times” udało się zdobyć nagranie z Buczy z okresu, kw którym stacjonowały tam wojska rosyjskie. Wszystko nagrała jedna z kamer monitoringu w tym ukraińskim mieście, gdzie dokonano niezwykle brutalnej masakry na ludności cywilnej.

Obrazki są niezwykle przerażające, a nowy film z miejskiej kamery stanowi tylko kolejną cegiełkę jeśli chodzi o zbieranie dowodów na to, że za mordami cywilów z Buczy stoją Rosjanie. Ich okrucieństwo nie znało wówczas żadnych granic.

Na krótkim filmie, które udostępniła na Twitterze redakcja wspomnianej gazety z USA, widać wyraźnie rosyjskich żołnierzy prowadzących kilku lub kilkunastu Ukraińców. Wyraźnie widoczna jest broń, zauważyć też można, że cywile są przerażeni tym, co się dzieje.

Jak dowiadujemy się z relacji dziennikarzy, chwilę później na jednej z ulic Buczy dokonana została egzekucja tych osób. Świadkowie, którzy znają miasto i jego zabudowę, twierdzą, że na filmie widać jeden z tamtejszych biurowców.

Warto wspomnieć, że 18 kwietnia Władimir Putin podpisał dekret nadający 64 Samodzielnej Brygadzie Zmechanizowanej, która dopuściła się bestialskich mordów na cywilach, honorowy tytuł gwardii. Prezydent Rosji dziękował oprawcom między innymi „za ogromne bohaterstwo i odwagę, niezłomność i męstwo„.

Rzeź w Buczy odkryta 29 marca po wycofaniu się Rosjan

Na filmie widać również martwe ciała cywilów leżące pod budynkiem, a obok nich stojących dwóch żołnierzy Putina. O tym, że doszło do bestialskich morderstw ludności cywilnej świadczy ubiór prowadzonych żołnierzy. Jedna z ofiar miała na sobie niebieską kurtkę.

Przedstawione zdarzenia zostały nagrane 4 i 5 marca tego roku. Nagranie ujawnione przez redakcję amerykańskiej prasy może stanowić kolejny niezbity dowód na to, co działo się w Buczy. Wskazuje, kto jest odpowiedzialny za wszystkie te drastyczne wydarzenia.

Masakra została odkryta i nagłośniona przez środki masowego przekazu krótko po wycofaniu się wojsk rosyjskich w dniu 29 marca 2022 roku. Odkryto tam wiele ciał na ulicach, ale też zbiorowe groby, w których pogrzebano około 280 cywilów. W samej Buczy znaleziono ostatecznie około 412 ciał cywilów.

Masakra w Buczy była jednym z głównych powodów wycofania się z Rosji większości zagranicznych dyplomatów.

Źródło: New York Times, Twitter

dzien matki 2022 prezent zyczenia niebanalne

Dzień Matki 2022. Ten prezent wywoła szeroki uśmiech na twarzy. Ekspertka radzi

Nie żyje popularny polski aktor. Grał w lubianym serialu „Czterej pancerni i pies”