w , ,

ZUS blokuje część wypłat 500 plus. Już prawie 8 tys. osób straciło prawo do świadczenia

500 plus zagrożone? Tak, jeśli ktoś należy do jednej z grup, która znalazła się na celowniku Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wypłaty mogą zostać wstrzymane.

500 plus świadczenie realna wartość inflacja podwyżki podatków drożyzna

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w całej Polsce wstrzymuje niektórym osobom wypłaty świadczeń w ramach programu Rodzina 500 plus. Jedna z grup jest szczególnie narażona na utratę tego świadczenia.

500 plus dla Ukraińców. ZUS mówi stanowczo: STOP

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wstrzymał wypłaty świadczenia 500 plus prawie ośmiu tysiącom uchodźców z Ukrainy. Osoby te po pojawieniu się w naszym kraju złożyły odpowiednie wnioski o pieniądze w ZUS, a następnie wyjechały z naszego kraju. Osoby należące do grupy uchodźców starające się o wypłaty 500 plus będą mocniej kontrolowane.

Jak stwierdził w rozmowie z mediami rzecznik mazowieckiego ZUS Piotr Olewiński (cytowany przez Radio RDC), obywatele Ukrainy, którym przyznano prawo do wypłaty świadczenia w ramach programu Rodzina 500 plus, zostaną skontrolowali. Wyjazd z Polski trwający dłużej niż miesiąc z automatu będzie oznaczał utratę pieniędzy.

500 plus dla Ukraińców. ZUS mówi stanowczo: STOP

Jeśli uchodźcy, którzy są uprawnieni do otrzymywania 500 plus, wyjadą z Polski i będą poza jej granicami przebywać dłużej niż 31 dni, stracą bezpowrotnie to świadczenie. Można powiedzieć, że sprawa była na tyle nagminna, że ZUS postanowił z tym zjawiskiem walczyć.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ma narzędzia, by sprawdzić, czy dana osoba opuściła Polskę. Weryfikujemy legalny pobyt obywateli Ukrainy zarówno na etapie przyznawania świadczeń, czyli na samym początku, jak i później w dowolnym etapie – wyjaśnił rzecznik ZUS z woj. mazowieckiego.

Jak przyznał przedstawiciel instytucji, ZUS ma dostęp do wszystkich państwowych rejestrów, a nawet do specjalnego Rejestru Obywateli Ukrainy prowadzony przez Straż Graniczną. Bez problemu więc jest w stanie ustalić miejsce pobytu uchodźcy i w razie czego wstrzymać wypłatę przyznanych środków.

pylony orlen wyświetlacze 10 zł

Paliwo wkrótce po 10 zł? Trwa wymiana wyświetlaczy na stacjach. Jest komentarz Orlenu

jak dbać o psa seniora

Jak dbać o swojego czworonożnego przyjaciela? To musi wiedzieć każdy właściciel