w ,

Aleksandra Kisio: „To, co się w Polce dzieje, zaczęło mnie przerażać”

Aleksandra Kisio przyznaje, że bulwersuje ją to, co dzieje się w naszym kraju, zwłaszcza jeżeli chodzi o środowiska LGBT.

aleksandra kisio instagram lgbt geje lesbijki nietolerancja ksenofobia tęcza

Aleksandra Kisio przyznaje, że bulwersuje ją to, co dzieje się w naszym kraju, zwłaszcza jeżeli chodzi o środowiska LGBT. Szanuje osoby o odmiennej orientacji seksualnej i kompletnie nie rozumie publicznej nagonki na tych, którzy kochają inaczej.

Jej zdaniem odmienności nie powinno się piętnować, wytykać czy krytykować. Nie zgadza się więc ani na politykę nienawiści i prześladowania w tej kwestii, ani też na brak tolerancji ze strony otoczenia.

Aleksandra Kisio: Mam wielu przyjaciół gejów

W sierpniu Aleksandra Kisio zamieściła na swoim Instagramie tęczową Polskę i napisała: „Nie zgadzam się na to, co dzieje się w moim kraju!!!”. Aktorka ubolewa bowiem nad tym, że osoby o odmiennej orientacji seksualnej są w Polsce dyskryminowane.

Uważa, że również naszym obowiązkiem jest walka o to, aby miały takie same prawa jak każdy inny obywatel. Jeśli natomiast nie będą miały wsparcia ze strony osób heteroseksualnych, nadal pozostaną na marginesie społeczeństwa.

– Bardzo mnie bulwersuje to, jak nieszanowani są w Polsce ludzie. Dotyczy to różnych środowisk, a tutaj w szczególności jest to bardzo okazywane. Mam wielu przyjaciół gejów i chciałabym dla całego tego środowiska jak najlepiej,  żeby mogli w końcu normalnie żyć, rozliczać się, dziedziczyć i normalnie funkcjonować – mówi aktorka Aleksandra Kisio.

Polacy rozmawiają o cudzym życiu

Problemem jest nie tylko kwestia polityki rządu wobec środowisk LGBT, ale też stosunek samych Polaków. Aktorka podkreśla, że każdy ma prawo do tego, by kochać inaczej. Jednak osoby homoseksualne, biseksualne i transpłciowe często boją się wyjść z ukrycia i otwarcie mówić o swojej orientacji. Konsekwencją często bywa nagonka społeczna, pogarda, ogromna fala hejtu, a nawet przemoc fizyczna.

– Polacy w ogóle są narodem, który bardzo lubi oceniać, dyskutować o czyimś życiu, sami sobie stawiamy takie granice. Jesteśmy ludźmi, którzy bardzo często nienawidzą innych, zazdroszczą. To jest straszne i myślę, że musimy się zacząć w końcu uczyć przede wszystkim szacunku i tolerancji. Nigdy nie wtrącałam się w politykę i nigdy nie chciałam się na ten temat wypowiadać. To, co się dzieje w naszym państwie, zaczęło mnie przerażać – mówi Aleksandra Kisio.

świat według kiepskich 2021 koniec serialu halinka kiepska kipiel-sztuka paździoch boczek

„Świat według Kiepskich” do likwidacji? Dramatyczne wieści z planu serialu

małpia ospa pierwszy przypadek

PILNE. Małpia ospa dotarła do Polski. Pierwszy przypadek został potwierdzony