w , ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Spełnia się czarny scenariusz. Szef Narodowego Banku Polskiego potwierdza złe wieści

Osoby spłącające kredyty mają przed sobą czarne miesiące. Jest i nadal będzie drogo. Po ostatniej podwyżce stóp procentowych raty kredytów poszybują.

stopa zastąpienia zus 2070 millenialsi bieda nędza głodowe emerytury uścińska

Kredytobiorcy w całej Polsce płaczą i płacą. Ci, którzy po podwyżkach stóp procentowych nie mogą związać końca z końcem, być może będą musieli sprzedać wymarzone mieszkanie. Za nami kolejna duża podwyżka stóp, a co za tym idzie – kolejny wzrost rat kredytów.

Stopy procentowe w euro? Żadna różnica. Kredyty i tak drożeją

Prognozy ekonomistów są dalekie od optymizmu. Przed nami nie pierwszy i nie ostatni drastyczny wzrost poziomu stóp procentowych i rat kredytów. Już teraz wiele osób nie jest w stanie spłacać wymarzonego mieszkania, bo kwota raty w szybkim tempie wzrosła bardziej niż dwukrotnie.

Ekonomiści i finansiści radzą, aby nie chować kalkulatorów do szuflady, bo w najbliższym czasie te urządzenia mogą się kredytobiorcom bardzo przydać. Rada Polityki Pieniężnej nie pozwoli nawet na chwilę oddechu.

Stopy procentowe znów mocno poszły w górę, bo poprzednie podwyżki nie wpłynęły na inflację, która wynosi wg ostatniego odczytu (za maj) 13,9 proc. Ceny rosną z dnia na dzień i bez żadnej litości czyszczą portfele obywateli. Prezes NBP nie jest tym jednak zbytnio przejęty.

Raty kredytów szaleją. Mieszkanie przestały się sprzedawać

Kredytobiorcy w najbliższym czasie będą zmuszeni mocno zacisnąć zęby i pasa. RPP w minioną środę ustaliła stawkę na poziomie 6 proc., co oznacza kolejny wzrost o 75 pkt bazowych. Ma to być odpowiedź na nieustannie rosnącą inflację, ale rząd podejmuje działania, które walkę z inflacją utrudniają.

Ekonomiści są przekonani, że inflacja zostanie z nami na dłużej. Coraz więcej mówi się o poziomie zbliżonym nawet do 20 proc., co by oznaczało, że Polacy mocno zbiednieją. Sytuacja nie unormuje się prędzej niż za rok lub dwa.

Jeżeli ktoś ma z tego tytułu problemy ze spłatą rat, polecamy najlepszą w ostatnich miesiącach metodę autorstwa posła PiS Marka Suskiego. Jego zdaniem „jak się zaciąga kredyty, to się je spłaca„. Pozostaje życzyć powodzenia.

adam niedzielski minister zdrowia jestem przerażony epidemia wzrost zakażeń zgonów

Wracają restrykcje? Adam Niedzielski ma złe wieści. „Przygotowujemy się na scenariusz…”

zakaz wychodzenia seniorów obostrzenia dla seniorów covid nowe obostrzenia dla emerytówpl zakaz dla seniorów październik 2020 zamknięcie restauracji nowe obostrzenia lokale gastronomiczne

Polskim Ładem w seniorów. Od 1 lipca niektóre emerytury spadną nawet o 550 zł