w

HAHAHA!HAHAHA!

Niepokojące wieści z Watykanu. Chodzi o Papieża. Plotki przybierają na sile

Coraz więcej informacji napływa z Watykanu. Są to wieści, które nie napawają optymizmem. Podobno niebawem ma odbyć się kolejne konklawe.

abdkykacja franciszka watykan plotki prekonklawe konklawe
Fot. YouTube / The Hill (screen)

Czy Papież Franciszek pójdzie w ślady poprzednika? W Watykanie aż roi się od plotek i ich fala przybiera na sile. Niepokojące informacje napływają z jądra Kościoła . Kardynałowie podobno powoli szykują się do kolejnego konklawe.

Watykan huczy od plotek. Co się dzieje z Franciszkiem?

Od paru dni na całym świecie intensywnie komentowane są doniesienia o tym, że papież Franciszek zamierza odejść na emeryturę tak, jak jego poprzednik. Okazało się jednak, że takie plotki rozsiewa po Watykanie Antonio Socci, który może ma informacje pochodzące z najlepszych źródeł stolicy katolickiego kościoła, ale też nie za bardzo przepada za jego głową.

Papież Franciszek jest już z kolei wyczerpany, a jego zdrowie i warunki fizycznie się pogarszają. Stąd wieści o tym, że, podobnie jak Benedykt XVI, planuje abdykować. Kardynałowie już przygotowują się na taką ewentualność i planują zorganizować tzw. „prekonklawe„. Takie pojęcie jednak nie istnieje.

Abdykacja papieża Franciszka jest więcej niż prawdopodobna – twierdzi dziennikarz i publicysta katolicki Antonio Socci.

Wybory papieża jak wybory polityczne

Wśród kardynałów trwa obecnie zacieśnianie relacji i zauważa się wiele przyjacielskich gestów. Wszystko po to, by wkupić się w ich łaski. Kto bowiem by nie chciał zostać głową kościoła? To, co się dzieje w Watykanie obecnie przypomina raczej wybory prezydenckie.

POLECAMY:
Błogosławił z szyberdachu. Legnicki proboszcz wyglądał niemalże jak papież

Nie wiadomo, ile w tych wszystkich doniesieniach jest prawdy. Piszą jednak o tym oficjalnie włoskie media, więc jak zwykle w każdej historii musi być ziarno prawdy. Jedno jest pewne. Wiele spraw w kościele wymaga naprawy i wyjaśnienia. Nie jest to już zadanie dla osoby, która za chwile obchodzić będzie 85 urodziny. Nie ma mowy póki co o żadnej dacie.

Źródło: Interia

andrzej duda twitter obowiązkowe szczepienia dzieci covid

Obowiązkowe szczepienia dzieci. Z ust Andrzeja Dudy padła mocna deklaracja

kim jest klaudia kardel uczestniczka hotel paradise 4

Kim jest Klaudia Kardel, uczestniczka Hotel Paradise 4? Nieznane fakty