w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Premier Morawiecki ogłosił przymus szczepień dla kolejnej grupy Polaków

Będzie to kolejna grupa objęta obowiązkiem. Wcześniej rząd zmusił do tego lekarzy i pielęgniarki. W kolejce są też farmaceuci.

paszporty covidowe koronawirus turystyka morawiecki dworczyk
Fot. YouTube / TVP Info (screen)

Już w najbliższych dniach kolejna grupa obywateli naszego kraju zostanie wprowadzona na listę. Wszyscy będą zmuszeni do szczepień przeciw COVID-19. Premier Mateusz Morawiecki ogłosi decyzję opinii publicznej już niebawem.

Obowiązek szczepień. Morawiecki o kolejnej grupie Polaków

WIdmo piątej fali wisi nad Polską. Nowa mutacja koronawirusa rozprzestrzenia się i chyba nic już nie jest w stanie jej zatrzymać. Nic nie dadzą lockdowny i zamykanie kraju. Trzeba budować odporność zbiorową, a tę można osiągnąć jedynie poprzez masowe szczepienia. Wie to dobrze premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu, podobnie jak wicepremier Jaroslaw Kaczyński, nie chcą niczego robić siłą w obawie o notowania sondażowe. Antyszczepionkowców nic jednak nie przekona. Ta grupa na pewnie nie przyjdzie pokojowo do punktów szczepień choćby nie wiem co im obiecano.

O obowiązkowych szczepieniach mówi się w Polsce od dawna. Jednoznacznych deklaracji o powszechnej konieczności przyjęcia preparatu do tej pory nie było. Rząd twierdził jedynie, że muszą się zaszczepić najważniejsi obywatele z punktu widzenia zachowania ciągłości pracy ochrony zdrowia, czyli medycy.

Wszyscy Polacy do szczepienia? Media pytają Ministerstwo Zdrowia

Media wysłały już zapytanie o obowiązek, który miałby dotknąć wszystkich Polaków. Rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz potwierdził, że rozmowy na ten temat cały czas się toczą. Decyzji żadnej nie podjęto poza tymi, które dotyczą wybranych grup społecznych.

O to samo pytano też samego premiera rządu Zjednoczonej Prawicy. Na stole leży decyzja, która będzie ogłoszona w ciągu najbliższych dni. Chodzi o obowiązek szczepień służb mundurowych.

Rozważamy obowiązkowe szczepienia dla służb mundurowych i decyzje w tej sprawie również w niedługim czasie zapadną – potwierdził premier Mateusz Morawiecki.

Będzie to kolejna grupa objęta obowiązkiem. Wcześniej rząd zmusił do tego lekarzy i pielęgniarki. W kolejce są też farmaceuci. Wszystkie te grupy muszą się zaszczepić i mają na to czas do 1 marca 2022 roku.

noworoczne postanowienia dieta sposoby

Jak przestrzegać dietetycznych postanowień noworocznych? Złote rady eksperta

maryla rodowicz willa stan zdrowia

Złe wieści o stanie zdrowia Rodowicz. „Maryla nie mówi o tym głośno, ale…”