w

HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! KOCHAM TO!KOCHAM TO! OMGOMG

Tusk zażartował z Morawieckiego. „Nie sądzisz, Mateusz, że…” Premier natychmiast odpowiedział

Lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk zareagował na rezygnację Borisa Johnsona ze stanowiska szefa rządu Wielkiej Brytanii. Wykorzystał sytuację, by zażartować w Mateusza Morawieckiego.

donald tusk emerytura tuska
Donald Tusk w trakcie przemówienia na Kongresie Programowym PO. Fot. Twitter / Platforma Obywatelska (screen)

Szef największej partii opozycyjnej, Donald Tusk, w reakcji na ogłoszoną dziś rezygnację Borisa Johnsona ze stanowiska szefa rządu Wielkiej Brytanii, postanowił zażartować z premiera Mateusza Morawieckiego. Wpis Tuska w mediach społecznościowych wywołał falę reakcji.

Tusk zażartował z Morawieckiego. Jego wpis komentują tysiące internautów

Boris Johnson ogłosił w czwartek 7 lipca, że zamierza odejść ze stanowiska premiera. Sytuację postanowił wykorzystać lider Platformy Obywatelskiej, największej opozycyjnej partii w Sejmie. Donald Tusk wrzucił na swoje profile w mediach społecznościowych krótki wpis, w którym zażartował z premiera Mateusza Morawieckiego.

Rzeczywiście kryzys w rządzie Wielkiej Brytanii miał zacząć się od kłamstwa. Johnson rzekomo miał z premedytacją oszukać posłów w sprawie tzw. partygate. Chodzi o przyjęcia organizowane w siedzibie premiera w czasie, gdy obowiązywały w tym kraju bardzo rygorystyczne obostrzenia i lockdown całej gospodarki.

Kłamstwo Johnsona powodem odejścia?

Choć Boris Johnson twierdzi do teraz, że nie miał zielonego pojęcia, że ktokolwiek w trakcie tych spotkań łamał obowiązujące obostrzenia, to nikt w tamtejszym parlamencie nie daje temu wiary. Dziś zdecydował się on odejść z fotela premiera. Będzie jednak pełnił swoje obowiązki do jesieni, czyli do momentu wyłonienia nowego lidera.

Premier Mateusz Morawiecki nie pozostał dłużny i postanowił odpisać na Twitterze Donaldowi Tuskowi. Wypomniał mu największy „sukces” jako szefa Rady Europejskiej, czyli Brexit.

Szefowi rządu Zjednoczonej Prawicy natychmiast zaczęli odpisywać inni politycy opozycji, w tym Platformy Obywatelskiej. Głos zabrał między innymi poseł Dariusz Joński. – Może Pan skomentuje swój „sukces” dotyczący inflacji i drożyzny? – pytał Morawieckiego na Twitterze.

Jan Grabiec również postanowił skomentować odpowiedź premiera. – Widzę, że ma Pan nadal problemy z faktami, przypomnę więc, że przywódcą BREXITowców był Boris Johnson, a Donald Tusk – szef Rady Europejskiej zachęcał Brytyjczyków do pozostania w UE. Nie ma za co – czytamy na profilu rzecznika Platformy Obywatelskiej.

urządzenia do dezynfekcji pomieszczeń

Białystok – jakie urządzenie do dezynfekcji pomieszczeń sprawdzi się najlepiej?

prezydent andrzej duda ranking zaufania do politykow ibris onet

Prezydent otrzymał nocą smutne wieści. Nie pozostawiają złudzeń