w , ,

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF PŁACZĘPŁACZĘ JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! KOCHAM TO!KOCHAM TO!

Seniorzy będą zachwyceni! Będą rekordowe podwyżki emerytur. Oto pierwsze szacunki

Wysoka inflacja sprawia, że rząd musi przygotować się na niespotykaną dotąd waloryzację świadczeń z ZUS. Seniorzy nie powinni narzekać, bo sporo dostaną.

stagflacja emerytura bez podatku nie do ręki bezgotówkowo poczta polska zus tylko na konto

Rosnąca gwałtownie inflacja, która prawdopodobnie jeszcze bardziej urośnie, sprawia, że rządzący muszą przygotować się na większe wydatki. Emeryci i renciści powinni być zadowoleni, bo czekać ich będzie rekordowa waloryzacja świadczeń.

Waloryzacja emerytur 2023. Ile procent? Seniorzy zaskoczeni

Jak donoszą media, rząd już przygotowuje się na rekordową podwyżkę emerytur i rent w 2023 roku. Takiej waloryzacji seniorzy się nie spodziewali. Politycy Zjednoczonej Prawicy są w trakcie przygotowywania rozporządzenia, w którym zapisany zostanie wskaźnik przyszłorocznej waloryzacji rent i emerytur.

Wskaźnik ten ma być na poziomie 20% przeciętnego wynagrodzenia w roku 2022. Prognozy mówią jasno – podwyżka może zostać ustalona na poziomie około 9,6%. Przykładowa emerytura w wysokości 4000 zł brutto roczny zysk wyniesie prawie 3800 zł na rękę.

Strona rządowa, zgodnie z przyjętą przez Radę Ministrów w dniu 26 maja 2022 r. Propozycją zwiększenia wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w 2023 r. zaproponowała pozostawienie zwiększenia wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w 2023 r. na poziomie ustawowego minimum wynoszącego 20% realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w 2022 r. – można dowiedzieć się w uzasadnieniu.

Polsce grozi stagflacja. Co to jest? Skutki stagflacji i recesja

Zwiększenie wskaźnika waloryzacji emerytur i rent każdego roku podlega negocjacjom w ramach Rady Dialogu Społecznego. Rozporządzenie ma zostać przyjęte w III kwartale tego roku.

Wskaźnik waloryzacji na poziomie 109,6% mimo wszystko nie będzie wstanie pokryć rosnących kosztów życia. Mówi się coraz głośniej, że w najgorszym scenariuszu inflacja może w szczytowym momencie wynieść ponad 20%.

Szczyt inflacji ma w nas uderzyć dopiero na przełomie roku 2022 i 2023. Zgodnie z projekcjami, inflacja sięgnie nawet 19%, a w najczarniejszym scenariusz nawet 27%. Spadać ma dopiero po 1 kwartale 2023 roku. W takiej sytuacji PKB może spaść niemal do zera, a może nawet będzie ujemny.

Coraz głośniej mówi się, że Polsce grozi niebezpieczeństwo w postaci stagflacji. To oznacza, że będziemy dotknięci bardzo wysoką inflacją i jednocześnie niskim wzrostem gospodarczym. To będzie skutkowało jednym – będzie bardzo biednie i drogo. Polaków czeka długi okres mocnego zaciskania pasa.

waloryzacja emerytur 2023 tabela
Waloryzacja emerytur w 2023 r. / MSN.com za Fakt.pl

dymisja morawieckiego

Premier do dymisji? „Dni Morawieckiego są już policzone”. Kaczyński miał stracić cierpliwość

papier toaletowy promocja

Może zabraknąć papieru toaletowego, a jego cena mocno wzrośnie. Czy warto robić zapasy?