w ,

HAHAHA!HAHAHA!

Premier do dymisji? „Dni Morawieckiego są już policzone”. Kaczyński miał stracić cierpliwość

Sondaże są dla premiera Morawieckiego bezlitosne. Jarosław Kaczyński według nieoficjalnych doniesień powoli traci cierpliwość do szefa rządu i myśli o jego zdymisjonowaniu.

dymisja morawieckiego
Fot. sejm.gov.pl (screen)

Czy czeka nas największa polityczna burza od lat? Nieoficjalnie mówi się, że premier Mateusz Morawiecki może stracić fotel premiera rządu. Zwalczać zaczyna go jego własne zaplecze, coraz więcej polityków PiS krytykuje go, a Kaczyński ma powoli tracić cierpliwość.

Dymisja Morawieckiego? Coraz więcej plotek i doniesień

Premier Morawiecki do niedawna był szanowany i lubiany przez elektorat Prawa i Sprawiedliwości, ale ten też już powoli traci cierpliwość, podobnie, jak szef Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Podobno rozważa on coraz bardziej pozbycie się go i usunięcia go z fotela premiera.

Nieoficjalnie Kaczyński miał dojść do wniosku, że Morawiecki traci bezpowrotnie poparcie jako premier, a wraz z nim cały rząd Zjednoczonej Prawicy, który jego twarz ciągnie na dno. Oceny premiera w sondażach są dla niego coraz bardziej dobijające. Czy nadciąga czas politycznego trzęsienia ziemi?

W Sejmie aż huczy od plotek i doniesień, że dni Morawieckiego są już w zasadzie policzone, a jego dymisja to kwestia czasu. Prezes Jarosław Kaczyński odbywa obecnie sporo ważnych spotkań i na żadnych z nich nie ma już Morawieckiego. Nieoficjalnie politycy opozycji stwierdzili, że zaczyna się szukanie dobrego powodu, by zrzucić go z sań i aby elektorat PiS się z tym pogodził.

Według doniesień portalu TVN24 w PiS miało rozpocząć się wielkie polowanie na premiera Morawieckiego. Nie tylko słabnące oceny szefa rządu mają być tego powodem, ale również ciągły brak skuteczności jeśli chodzi o pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy, których możemy nigdy nie zobaczyć.

„Wydaje się, że dni Morawieckiego są już policzone”

Wydaje się, że dni Morawieckiego są już policzone. Nawet jeśli utrzyma przez kilka tygodni stanowisko, to pewnie jego władza zostanie sprowadzona do poziomu zera – miał powiedzieć Marcin Kierwiński, poseł Platformy Obywatelskiej. Chwilę wcześniej o możliwej dymisji pisał między innymi Onet.

– Kaczyński doprowadził całe państwo do degrengolady, skrajnej drożyzny, inflacji, zubożenia Polaków. (…) trzeba znaleźć kogoś, komu zetnie się polityczną głowę. Taki los czeka Morawieckiego – dodał Kierwiński. Jarosław Kaczyński ma z kolei czuć się przez niego oszukiwanym w sprawie polityki zagranicznej i KPO.

– Sidła zastawione, zdobycz będzie. Pytanie tylko kiedy. Morawiecki został już na fotelu premiera pogrzebany. Kaczyński czeka na dobry moment. Premier z tej potyczki na pewno zwycięsko nie wyjdzie – ujawnił w rozmowie z mediami przewodniczący klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski.

Politycy opozycji i niektórzy publicyści są zdania, że cała Zjednoczona Prawica jest obecnie w totalnej rozsypce, a za moment będą wybory. Być może do dymisji wcale nie dojdzie, ale premier Morawiecki nie będzie już rządził samodzielnie. Możliwe, że zostanie na fotelu do wyborów, ale już po nich o nim zapomnimy.

Źródło: Onet, TVN24

zabraknie chleba głód w polsce

Piekarnie biją na alarm. To stanie się już jesienią. Czy Polacy nie będą mieli co jeść?

stagflacja emerytura bez podatku nie do ręki bezgotówkowo poczta polska zus tylko na konto

Seniorzy będą zachwyceni! Będą rekordowe podwyżki emerytur. Oto pierwsze szacunki