w ,

Zalety czekolady, które docenisz zwłaszcza w pochmurne dni

Jeśli martwisz się czymś bądź masz na głowie zbyt dużo, sięgnij po pyszny czekoladowy deser bądź samą czekoladę. Byle z jak największą ilością miazgi kakaowej.

zalety czekolady

Czy coś może poprawić nam humor lepiej, niż szklanka gorącej czekolady albo kawałek ciepłego brownie? Być może obie te rzeczy na raz. I dzieje się tak nie tylko dlatego, że czekolada jest po prostu pyszna. Ma również właściwości, które przydadzą się podczas jesiennej chandry.

Zalety czekolady? Czekolada to najlepszy zastrzyk pozytywnej energii!

Nic tak jak czekolada nie jest w stanie poprawić nam humoru. Dzieje się tak nie tylko ze względu na wyborny smak tego produktu, ale również z powodu składników w nim zawartych. Węglowodany szybko postawią Cię na nogi i pozwolą lepiej się skupić (to najlepsze pożywienie dla mózgu), z kolei magnez idealnie wpływa na układ nerwowy.

Czekolada to również bogactwo fenyloetyloaminy. Ta odpowiada za bezpośrednie podniesienie poziomu serotoniny – neuroprzekaźnika, który wpływa na nasz nastrój, ale również apetyt czy potrzeby seksualne.

Jeśli więc martwisz się czymś bądź masz na głowie zbyt dużo, sięgnij po pyszny czekoladowy deser bądź samą czekoladę – z jak największą ilością miazgi kakaowej. To z pewnością szybko poprawi Ci humor.

Czekolada chroni organizm przed chorobami

Czekolada to nie tylko towarzysz osób z gorszym samopoczuciem. To również produkt, który może realnie wpłynąć na poprawę stanu Twojego zdrowia. Tę właściwość docenisz nie tylko w pochmurne dni, gdy boisz się przeziębienia, ale przez cały rok

W czekoladzie znajduje się mnóstwo przeciwutleniaczy, które spowalniają procesy starzenia, ale także likwidują stany zapalne w organizmie. Mogą nawet zapobiec chorobom układu sercowo-naczyniowego oraz nowotworom. Wszystko ze względu na ich właściwości neutralizujące wolne rodniki. W gorzkiej czekoladzie możesz znaleźć aż 170 mg polifenoli, które chronią Twoje ciało przed wieloma chorobami.

Zmartwienia odłóż na bok. Możesz chwycić po czekoladę i zapomnieć o całym świecie. Skupić się tylko na tym, co jest w tej chwili najważniejsze – Ty, Twój komfort i smak doskonałej czekolady rozpływającej się na języku. A jeśli sama czekolada to dla Ciebie za mało, sprawdź przepisy z nią, by stworzyć dla siebie deser idealny. Inspiracje znajdziesz na stronie https://wkuchnizwedlem.wedel.pl/.

Nie żyje znany polski dziennikarz. „Bardzo smutno, okropna wiadomość”

obowiazkowy pobór do wojska 2021 2022 wojna wojskowa komenda uzupełnień nabór wot

Rusza masowa mobilizacja żołnierzy rezerwy. Wojsko wezwie do 300 tys. osób