w

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF

Ostre słowa Tuska. Uderzył w popularnego polskiego polityka. „Powiem to brutalnie…”

Donald Tusk w ostrych słowach odniósł się do jednego z byłych polityków Zjednoczonej Prawicy. Nie zostawił złudzeń – nie widzi go na listach opozycji podczas następnych wyborów.

meetup co to tusk gowin
Fot. Twitter / Platforma Obywatelska

We Wrocławiu Donald Tusk pojawił się na spotkaniu w ramach tzw. MeetUp. CO to jest? To kolejne spotkanie z działaczami i młodymi ludźmi w ramach toczącej się nieoficjalnie kampanii wyborczej. Tradycyjnie przewodniczący Platformy Obywatelskiej krytykował rząd Prawa i Sprawiedliwości i Zjednoczonej Prawicy. Dostało się w szczególności jednemu politykowi.

Donald Tusk zaatakował Gowina. „Powiem to brutalnie…”

Krytyce działań podczas MeetUp we Wrocławiu nie było końca. Donald Tusk zapowiedział przejęcie władzy w przyszłym roku i wielkie rozliczenia tych, którzy w ostatnich latach jego zdaniem skrzywdzili nasz kraj. Bardzo stanowczo  skomentował też poczynania Jarosława Gowina, którego Tusk raczej nie chce widzieć w swoich szeregach.

Podczas spotkania z młodymi ludźmi we Wrocławiu przewodniczący Platformy Obywatelskiej mocno uderzał w Jarosława Gowina – byłego koalicjanta PiS, a dziś de facto polityka opozycyjnego. Przypomnijmy, że Gowin podpisał się między innymi pod reformą Polski Ład, która dziś niszczy finanse nie tylko gmin i samorządów, ale – wbrew zapowiedziom premiera Morawieckiego – zabija polskie firmy i rynek pracy.

Wszystkim życzę jak najszybszego dojścia do uczciwej refleksji nad tym, co się robiło. Nie mam zamiaru kwestionować tego, że poseł Gowin zmienił pogląd na świat. Ale powiem brutalnie: poseł Gowin będzie jednak raczej rozliczany, a nie będzie rozliczał – powiedział ostro Tusk.

Nie będzie żadnej grubej kreski

Tusk wyznał tez, że kompletnie nie ma pojęcia, kto stoi za zaproszeniem Jarosława Gowina na niedawne spotkanie liderów polskich partii opozycyjnych. – Nie wiem, kto go zaprosił  – zaznaczył Tusk. Jego zdaniem Gowin narobił wraz z Prawem i Sprawiedliwością jako koalicjant wiele złego i  za to musi być rozliczony.

Donald Tusk nie zamierza więc zapomnieć, gdzie był Jarosław Gowin jeszcze rok temu i z którymi politykami psuł Polskę. Jego zdaniem nie ma co liczyć po jego dojściu do władzy na żadne zapomnienie i grube kreski w tym temacie. – Wszyscy przyzwoici ludzie w Polsce nie wyobrażają sobie, żeby zmiana władzy miała oznaczać bezkarność dla tych, którzy każdego dnia łamią prawo – zaznaczył lider Platformy Obywatelskiej.

Jest jeszcze rok do wyborów. Jeśli opozycja chce odsunąć PiS od władzy, powinna myśleć o tym, jak się konsolidować, a nie – jak się dzielić – powiedział Gowin w odpowiedzi na słowa Tuska na jego temat.

Jarosław Gowin na wspólnej liście z PO nie chce być, co już otwarcie deklarował. Nie wyobraża sobie bowiem, aby ktokolwiek z jego ugrupowania (Porozumienie Jarosława Gowina) mógł się na listach największej partii opozycyjnej znaleźć podczas przyszłorocznych wyborów parlamentarnych.

Nie żyje aktorka znana z „Barw szczęścia”, „Ojca Mateusza” i „Klanu”. „Serca nam pękają”

księżna diana jak wyglądałaby dziś

Tak wyglądałaby księżna Diana, gdyby nadal żyła. Oto nigdzie wcześniej nie publikowana fotografia