w ,

Newsy sportowe. Najlepsze drużyny piłkarskie świata

Tak naprawdę trudno jest wymienić tylko kilka topowych futbolowych zespołów. W końcu rywalizacja na tym polu jest ogromna.

newsy sportowe
Fot. materiały partnera

Jakie drużyny są w tym momencie uważane za najlepsze? Co wygrały wielkiego w ostatnim czasie? Jak spisują się w tej kampanii?

Real Madryt – potęga z Hiszpanii

Na pierwszym miejscu w naszej klasyfikacji znajduje się Real Madryt. Królewscy w fantastycznym stylu wywalczyli triumf w minionej kampanii Ligi Mistrzów. Gracze ze stolicy Hiszpanii kilka razy mogli odpaść, ale zawsze byli w stanie się uratować.

Głównie dzięki wspaniałej postawie Francuza Karima Benzemy. Warto dodać, że w finale (rozegranym pod koniec maja 2022 roku) Królewscy pokonali Liverpool FC 1:0. Podopieczni Carlo Ancelottiego nadal grają jak z nut. W dwóch pierwszych spotkaniach nowej edycji Ligi Mistrzów zanotowali same wiktorie. W pokonanym polu zostawili Celtic Glasgow (3:0 w delegacji) i RB Lipsk (2:0 na swoim terenie).

W sześciu seriach gier w rozgrywkach ligowych Real Madryt… nie stracił nawet jednego oczka. Królewscy są na fali. W tym momencie zajmują oczywiście pierwsze miejsce (18 punktów). O dwa oczka wyprzedzają ekipę z Barcelony. Duma Katalonii ma 16 punktów. Kilka dni temu podopieczni Carletto potwierdzili dobrą formę.

Jeśli czytałeś newsy sportowe na sport1.pl, to mogłeś się z nich dowiedzieć, że zawodnicy ze stolicy Hiszpanii pokonali w derbowym starciu Atletico Madryt 2:1. Królewscy śrubują kolejne rekordy. Kto ich zatrzyma? Czy trzeba będzie czekać aż do El Clasico?

Liverpool FC – drużyna solidna i zawzięta

Podopieczni Juergena Kloppa od kilku lat są w gronie topowych klubów piłkarskich. Przyjście Niemca do tego zespołu spowodowało wiele zmian na lepsze. The Reds nie tylko wywalczyli mistrzostwo Anglii. Po kilkudziesięciu latach oczekiwania! Dodatkowo kilka sezonów temu okazali się także najlepsi w Lidze Mistrzów.

W wielkim finale pokonali Tottenham Hotspur 2:0. Warto dodać, że ostatnio także było blisko. Zawodnicy Juergena Kloppa byli faworytami finałowego starcia z Realem Madryt, ale ostatecznie skromnie przegrali 0:1. Kibice klubu z Anfield Road liczą na to, że teraz uda im się dopiąć swego. Początek nowego sezonu nie jest jednak łatwy.

Gracze Juergena Kloppa w sześciu kolejkach ligowych zdobyli zaledwie dziewięć punktów. W tym momencie zajmują ósme miejsce. Liverpool FC przełamał się ostatnio, kiedy to pokonał Ajax Amsterdam w Lidze Mistrzów (2:1). Wydaje się zatem, że najgorsze już za klubem z Anfield, a teraz ta ekipa znowu będzie grała na takim poziomie, do jakiego nas przyzwyczaiła.

Manchester City – Podbija ligę angielską

Obywatele w ostatnim czasie regularnie wygrywają rozgrywki ligowe. Sporo wskazuje na to, że zawodnicy Pepa Guardioli powtórzą swój wyczyn także w kampanii 2022/23. W tym momencie Manchester City jest na drugiej lokacie (17 punktów). Wydaje się, że na przestrzeni całego sezonu liderujący Arsenal FC nie będzie grał cały czas tak dobrze.

Kibiców The Citizens przede wszystkim jednak interesuje wiktoria w Lidze Mistrzów. W ciągu kilku ostatnich sezonów Manchester City jest cały czas blisko. Może kampania 2022/23 będzie finalnie do końca udana? W dwóch spotkaniach tej edycji Ligi Mistrzów Manchester City zanotował jak na razie same wiktorie. Pierwsze kroki zostały już zatem wykonane.

egzamin ósmoklasisty 2022 odpowiedzi

Jak dobrze przygotować dziecko do egzaminu ósmoklasisty? Top 5 pewnych rad!

bułgaria wydala dyplomatów nato szczyty madryt

PILNE. Szef NATO: Kraje sojuszu pilnie wezwane do uzupełnienia zapasów broni