w ,

Papieskie kremówki w Pendolino i konduktorzy w barwach Watykanu. Tak PKP uczci śmierć papieża

Wszyscy sądzili, że to primaaprilisowy żart, ale okazało się, że nie. 2 kwietnia w pociągach Pendolino będą rozdawane papieskie kremówki. Ale to nie koniec atrakcji.

papieskie kremówki w pendolino
Fot. Twitter / Tygodnik NIE; obraz beatyfikacyjny Jana Pawła II; Koefbac - Praca własna

Wiadomość tę potwierdzają już wszystkie media, w tym branżowy „Rynek Kolejowy”. Wszyscy myśleli, że to żart primaaprilisowy, ale okazało się, że nie. 2 kwietnia w pociągach Pendolino konduktorzy i kierownicy pociągów będą mieli flagę Watykanu na strojach.

Papieskie kremówki w Pendolino. Tak PKP Intercity chce uczcić śmierć Jana Pawła II

PKP Intercity postanowiło włączyć się do projektu realizowanego przez Fundację Grupy PKP wraz z PKP SA i spółką gastronomiczną Wars. Już jutro 2 kwietnia wszyscy konduktorzy oraz kierownicy pociągów Express InterCity (Pendolino) będą na klapach służbowych strojów mieli żółto-białe przypinki w barwach flagi Watykanu.

Ale to nie koniec! Wszyscy pasażerowie Pendolino tego dnia będą mieli okazję skosztować papieskiej kremówki, czyli słodkiego ciastka, o którym sporo mówił Karol Wojtyła w trakcie jednej z pielgrzymek (podczas spotkania z mieszkańcami rodzinnych Wadowic). Dodatkowo załogi pociągu wygłoszą komunikat dotyczący rocznicy śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II.

PKP chce wspomnić Ojca Świętego. Jest dokument

Na Twitterze pojawił się też dokument, który sprawił, że wszyscy uwierzyli w to, że informacja nie jest żartem z okazji 1 kwietnia. Jest w nim jasno opisane, co nastąpić ma w Pendolino 2 kwietnia. Konduktorzy mają wygłosić na wybranych stacjach komunikat o treści:

„Fundacja Grupy PKP wraz ze spółkami Grupy PKP realizuje projekt, którego ideą jest upamiętnienie Jana Pawła II. 2 kwietnia to szczególna data. Chcemy poprzez jeden z pamiętnych motywów wizyt Papieża w ojczyźnie zachęcić Państwa do wspomnienia o wielkim Polaku. Obsługa częstuje dziś pasażerów papieskimi kremówkami.”

Kremówki papieskie mają być wydawane przez pracowników restauracji Wars ale jedynie na wybranych odcinkach, które zostały określone w odrębnym załączniku do dokumentu. Pismo jest dedykowane dla pracowników drużyn konduktorskich. Pracownicy PKP znajdą je w tzw. teczce konduktora.

upadłość konsumencka 2020 przepisy wniosek osoby fizyczne wniosek o upadłość konsumencką

Ogromne zmiany w przepisach od 1 kwietnia. Oto PEŁNA LISTA zmian w prawie

ile zarabia glapiński nbp pensja

NBP ujawniło zarobki prezesa Glapińskiego za 2022 rok. Polacy mogą tylko pomarzyć