w

HAHAHA!HAHAHA! PŁACZĘPŁACZĘ

Władimir Putin znów okłamał cały świat? Mówił jedno, zrobił drugie. Na zimę zaplanował…

Okazuje się, że prezydent Rosji blefował i zrobił to c elowo. Już zimą wydarzy się w tym kraju coś, czemu jeszcze tak dawno Putin zaprzeczał.

putin mobilizacja wojsk memy
Fot. YouTube

Federacja Rosyjska nie przejmuje się potężnymi stratami swoich żołnierzy na Ukrainie. Bywają dni, że ginie nawet 1000 osób, bo są one kompletnie nie przygotowane do działań wojennych. Na zimę Putin zapowiedział coś jeszcze gorszego.

Putin wszystkich okłamał? Zaplanował to na zimę

Rosja – wbrew zapewnieniom swoich przedstawicieli – rozpoczęła kolejne przygotowania do mobilizacji. Putin zamierza już tej zimy wysłać kolejne tysiące rezerwistów na Ukrainę. Ci nie są do tego przygotowani, brakuje im sprzętu i szkolenia, a nawet zimowych ubrań. To jak wysłanie ludzi na rzeź.

Mobilizacja w Rosji wzbudza skrajne emocje. Do armii trafiają kolejne tysiące osób, które nie potrafią walczyć. Nic dziwnego, że w ostatnich dniach aż tylu Rosjan ginie na wojnie. Straty liczone są w setkach każdej doby. Ujawniono, że Putin ma zamiar kontynuować proces wcielania kolejnych osób, mimo, że już teraz gospodarka Rosji przez to mocno cierpi.

Jeszcze nie tak dawno Władimir Putin zapewniał swój naród i polityków Zachodu, że mobilizacja się zakończyła. Teraz okazało się, że był to zwykły blef. Pod koniec jesieni w Rosji zakończy się coroczny pobór do wojska i ruszy kolejna, druga już fala mobilizacji.

Druga fala mobilizacji w Rosji. Kreml gra nam na nosie

Zarówno władze wszystkich rosyjskich obwodów, jak i zakłady produkcyjne przygotowują się na to, co nieuchronnie nastąpi już tej zimy. Putin zarządził kontynuację mobilizacji, a do armii mają trafić również osoby z wyrokami przebywający w zakładach karnych.

W tej chwili w Rosji trwa cykliczny pobór do wojska i potrwa on do 31 grudnia. Mimo wszystko wieść o drugiej mobilizacji nie rozniosła się w kraju zbyt mocno. Władimir Putin i jego minister obrony Siergiej Szojgu obawiają się fali protestów.

zwrot leroy merlin

Leroy Merlin. Zwrot towaru zakupionego przez internet i stacjonarnie. O czym trzeba pamiętać?

dominik zygra tenisista mąż anny przybylskiej

Kim jest Dominik Zygra, mąż Anny Przybylskiej? To z nim wzięła ślub mając zaledwie 20 lat