w

Beniamin Gawliński. Kim jest syn lidera zespołu Wilki i czym się zajmuje zawodowo i prywatnie?

Beniamin Gawliński jest synem Roberta Gawlińskiego i Moniki Gawlińskiej. Urodził się 3 grudnia 1992 roku. Wiele osób nie ma pojęcia, kim jest i co robi.

beniamin gawliński wiek kariera partnerka
Fot. Instagram / Wilki Official

Robert Gawliński, lider i wokalista zespołu Wilki, ma dwóch synów. I choć o samym piosenkarzu wiadomo bardzo dużo, tak o jego potomkach próżno szukać szczegółowych informacji. Jednym z nich jest Beniamin Gawliński. Kim jest, czym zajmuje się zawodowo i jak wygląda jego życie prywatne? W tym artykule odpowiadamy na te pytania.

Beniamin Gawliński. Wiek, żona i życie prywatne

Beniamin Gawliński jest synem Roberta Gawlińskiego i Moniki Gawlińskiej. Urodził się 3 grudnia 1992 roku. Jego rodzice są założycielami popularnego zespołu Wilki. Beniamin ma brata o imieniu Emanuel, który jest jego bliźniakiem.

Z uwagi na to, że dzieci Roberta i Moniki pojawiły się na świecie rok po powstaniu zespołu Wilki, już od najmłodszych lat jeździły ze swoimi rodzicami w trasy koncertowe. Ich pierwszy tour odbył się, gdy chłopcy mieli po 1,5 roku. Można więc powiedzieć, że zamiłowanie do muzyki dosłownie „wyssali z mlekiem matki”. Obaj bracia są bowiem obecnie członkami Wilków.

Beniamin Gawliński początkowo studiował malarstwo. Później uczęszczał na studia, podczas których uczył się grafiki komputerowej. Na trzy miesiące przed planowanym licencjatem zrezygnował jednak ze studiów. Miłość do muzyki wygrała ze zdobywaniem wiedzy akademickiej.

Syn Roberta Gawlińskiego aktualnie mieszka w Warszawie. Ma dziewczynę o imieniu Cecylia, która również zajmuje się muzyką. W roku 2022, kiedy to odbywała się trasa koncertowa zorganizowana z okazji 30-lecia Wilków, kobieta grała w zespole jako klawiszowiec.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Beniamin Gawliński (@telemacaster)

Kim jest Beniamin Gawliński? Utwory i życie zawodowe

Beniamin Gawliński jest muzykiem. W 2014 roku stał się członkiem zespołu Wilki. Jego brat Emanuel dołączył do niego w roku 2019 i występuje tam w roli basisty. Wcześniej Beniamin grał w swoim własnym zespole Hologram oraz w formacji Tabaka Gawliński. Razem ze swoim bliźniakiem założył też zespół o nazwie Deraptors Band.

W najnowszym albumie zespołu Wilki pt. „Wszyscy marzą o miłości” znajduje się piosenka, której wykonawcą, autorem tekstu oraz muzyki jest Beniamin. Syn słynnego lidera Wilków często zastępuje swojego ojca na scenie podczas koncertów, na przykład gdy ten idzie zapalić papierosa.

Jak Robert Gawliński zapatruje się na współpracę ze swoim potomkiem? Jest do tego bardzo przychylnie nastawiony i popiera obu bliźniaków w wyborze kariery muzycznej.

„Jakbym zadzwonił do nich i powiedział, że za godzinę jest próba, to rzuciliby wszystko i przyjechali. Oni kochają muzykę – i są młodzi” – powiedział Robert w wywiadzie udzielonym Gazecie Krakowskiej.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Wilki_Official (@wilki_official)

Beniamin Gawliński. Instagram i… nic poza tym

W mediach społecznościowych Beniamin Gawliński nie udziela się zbyt ochoczo. Prowadzi wprawdzie swój prywatny profil na Instagramie (@telemacaster), ale zdjęć nie publikuje zbyt często. Jego konto obserwuje obecnie zaledwie 1 445 osób.

Nie żyje znany dziennikarz regionalnej TVP. Zmarł w szpitalu w wieku 62 lat

joanna chetnik borek wiek syn dzieci instagram

Kim jest Joanna Chętnik-Borek – żona Mateusza Borka? Wszystko, co o niej wiemy