w ,

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF KOCHAM TO!KOCHAM TO! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! PŁACZĘPŁACZĘ OMGOMG

Przedstawicielka WHO ujawnia prawdę o szczepionkach: „Musicie pozostać czujni”

Nie ma dobrych wieści i to z samego szczytu Światowej Organizacji Zdrowia. W przyszłości będzie jeszcze więcej epidemii koronawirusa.

who szczepionki na koronawirusa astra zeneca johnson skuteczność
Newseria

Przedstawicielka WHO w Polsce w ostatnim komunikacie ujawniła prawdę na temat szczepionek przeciw COVID-19. Przyznała, że od grudnia 2020 roku opracowywanych jest ponad 200 kandydatów na szczepionki przeciwko SARS-CoV-2.

Przedstawicielka WHO ujawnia prawdę o szczepionkach. Mówi o czujności

Nie ma dobrych wieści. W przyszłości epidemii koronawirusa ma być jeszcze więcej. WHO mówi o pankoronawirusie, dlatego zdaniem naukowców najważniejsze jest obecnie opracowanie uniwersalnej szczepionki przeciwko nowym odmianom patogenu.

Przełomem ma być dopuszczenie do obrotu preparatu firmy Johnson&Johnson. Wystarczy w jego przypadku podanie tylko jednej dawki. W dodatku można go przechowywać w domowej lodówce.

– Preparat firmy Johnson & Johnson będzie prawdopodobnie przełomowy, ponieważ znacznie łatwiej jest szczepić pacjentów jedną dawką. Nie trzeba umawiać kolejnej wizyty, upewniać się, że pacjent przyjdzie ponownie, zapewniać dostępności preparatu na pierwszą i drugą dawkę. Im prostsze procedury, tym łatwiej można realizować program – podkreśla dr Paloma Cuchi, przedstawicielka Światowej Organizacji Zdrowia w Polsce.

POLECAMY:
WHO zmieniła zdanie? "Maseczki mogą być źródłem infekcji". Nowe badania

Przeprowadzone badania dowodzą, że nowa szczepionka chroni również przed najbardziej groźnym brazylijskim i południowoafrykańskim wariantem koronawirusa. Co istotne, tu wystarczy tylko jedna dawka.

Będą kolejne epidemie. Potrzebne są uniwersalne rozwiązania

– Sama szczepionka nie rozwiąże całego problemu niezależnie od tego, czy potrzebna będzie jedna, czy dwie dawki  – wskazuje przedstawicielka WHO w Polsce. – Połączenie wszystkich środków bezpieczeństwa w jedno pozwoli nam osiągnąć przełom w walce z COVID-19.

POLECAMY:
Prof. Horban o unikających szczepionki. "Kostnice są przygotowane"

Każdy podtyp koronawirusa może niestety wielokrotnie mutować. W takim wypadku skuteczność szczepionek może być w kolejnych okresach mniej skuteczna. W 2019 roku pojawił się SARS-CoV-2, który mimo mniejszej śmiertelności, szybciej przenosi się z człowieka na człowieka.

– Dobrą informacją jest to, że w wielu z dostępnych szczepionek możliwe jest dostosowanie cząsteczek neutralizujących, aby szczepionka działała na nowe szczepy koronawirusa. Mogą pojawiać się zmiany, wirus jest inteligentny i zmienia się z czasem, musimy więc pozostać czujni i gotowi – podkreśla dr Paloma Cuchi.

lekarze mycie skóry codzienne prysznic szkodliwość

Lekarze ostrzegają! Te części ciała należy myć dokładniej. Odkryto tam najwięcej…

seks na środku ulicy

Uprawiali miłość na środku ulicy. Film wyciekł do internetu. „To nie jest zabawne”