w ,

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF KOCHAM TO!KOCHAM TO! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! PŁACZĘPŁACZĘ OMGOMG

Przedstawicielka WHO ujawnia prawdę o szczepionkach: „Musicie pozostać czujni”

Nie ma dobrych wieści i to z samego szczytu Światowej Organizacji Zdrowia. W przyszłości będzie jeszcze więcej epidemii koronawirusa.

who szczepionki na koronawirusa astra zeneca johnson skuteczność
Newseria

Przedstawicielka WHO w Polsce w ostatnim komunikacie ujawniła prawdę na temat szczepionek przeciw COVID-19. Przyznała, że od grudnia 2020 roku opracowywanych jest ponad 200 kandydatów na szczepionki przeciwko SARS-CoV-2.

Przedstawicielka WHO ujawnia prawdę o szczepionkach. Mówi o czujności

Nie ma dobrych wieści. W przyszłości epidemii koronawirusa ma być jeszcze więcej. WHO mówi o pankoronawirusie, dlatego zdaniem naukowców najważniejsze jest obecnie opracowanie uniwersalnej szczepionki przeciwko nowym odmianom patogenu.

Przełomem ma być dopuszczenie do obrotu preparatu firmy Johnson&Johnson. Wystarczy w jego przypadku podanie tylko jednej dawki. W dodatku można go przechowywać w domowej lodówce.

– Preparat firmy Johnson & Johnson będzie prawdopodobnie przełomowy, ponieważ znacznie łatwiej jest szczepić pacjentów jedną dawką. Nie trzeba umawiać kolejnej wizyty, upewniać się, że pacjent przyjdzie ponownie, zapewniać dostępności preparatu na pierwszą i drugą dawkę. Im prostsze procedury, tym łatwiej można realizować program – podkreśla dr Paloma Cuchi, przedstawicielka Światowej Organizacji Zdrowia w Polsce.

Przeprowadzone badania dowodzą, że nowa szczepionka chroni również przed najbardziej groźnym brazylijskim i południowoafrykańskim wariantem koronawirusa. Co istotne, tu wystarczy tylko jedna dawka.

Będą kolejne epidemie. Potrzebne są uniwersalne rozwiązania

– Sama szczepionka nie rozwiąże całego problemu niezależnie od tego, czy potrzebna będzie jedna, czy dwie dawki  – wskazuje przedstawicielka WHO w Polsce. – Połączenie wszystkich środków bezpieczeństwa w jedno pozwoli nam osiągnąć przełom w walce z COVID-19.

Każdy podtyp koronawirusa może niestety wielokrotnie mutować. W takim wypadku skuteczność szczepionek może być w kolejnych okresach mniej skuteczna. W 2019 roku pojawił się SARS-CoV-2, który mimo mniejszej śmiertelności, szybciej przenosi się z człowieka na człowieka.

– Dobrą informacją jest to, że w wielu z dostępnych szczepionek możliwe jest dostosowanie cząsteczek neutralizujących, aby szczepionka działała na nowe szczepy koronawirusa. Mogą pojawiać się zmiany, wirus jest inteligentny i zmienia się z czasem, musimy więc pozostać czujni i gotowi – podkreśla dr Paloma Cuchi.

wróżbita maciej 2022

Znany polski wróżbita w rozsypce! Nawet on nie przewidział tego, co się właśnie stało

waloryzacja 2023 fakt

Waloryzacja 2023. Część podwyżki do zwrotu? Jest coś, o czym seniorom się nie mówi