w ,

Tom Cruise. Żony i kochanki aktora. Jego życiem uczuciowym rządzi liczba 33

Słynny Maverick z kultowego już „Top Gun” miał bardzo burzliwe relacjo damsko-męskie. Mało kto wie, że jego uczuciowym życiem rządziła pewna prawidłowość.

tom cruise żona top gun cda
Fot. Instagram / @tomcruise

Tom Cruise to znany i ceniony amerykański aktor, któremu kariera w Hollywood przyniosła ogromną popularność i wielomilionową rzeszę fanów. W związku z tak dużą sławą na językach wszystkich jest nie tylko życie zawodowe mężczyzny.

Żywo dyskutuje się również o jego bujnym życiu uczuciowym. Przystojny aktor romansował bowiem z wieloma kobietami, a z trzema był w związku małżeńskim. Kim były partnerki i żony Toma Cruise’a?

Tom Cruise – kochanki niedoszłego księdza

Nie wszyscy wiedzą, że zanim Tom Cruise został aktorem i zaczął prowadzić życie pełne romansów i miłosnych skandali, chciał zostać księdzem i żyć w celibacie! Najwyraźniej jego plany były poważne, ponieważ jako młody chłopak przez kilka miesięcy był nawet w seminarium franciszkańskim.

W ostateczności Tom postanowił porzucić rolę duchownego na rzecz ogrywania ról aktorskich w Hollywood. Od tego czasu zaczęły się też jego podboje miłosne, których dziś ma na swoim koncie całkiem pokaźną ilość.

Jego pierwszą partnerką była Diana Cox. Wtedy Tom, wschodząca dopiero gwiazda Hollywood, miał 18 lat. Kolejną kochanką aktora była Melissa Gilbert – aktorka znana głównie z serialu „Domek na prerii„.

Przystojny i dość niestały w uczuciach Tom Cruise zmieniał swoje partnerki jak rękawiczki. U jego boku można było zobaczyć również: Cher, Melissę Gilbert, Heather Locklear, Nazanin Boniadi, Patti Scialfę, Rebeccę De Mornay, Penelope Cruz czy Hayley Atwell.

Wszystkie żony Toma Cruise’a

Tom Cruise, znany z niesamowitego talentu aktorskiego, ma również wielki talent przyciągania do siebie płci pięknej. Udało mu się bowiem zdobyć, jak również złamać, serca jednych z najpiękniejszych hollywoodzkich aktorek.

Usidlić mężczyznę zdołały jednak tylko trzy kobiety, z którymi wziął ślub. Były to Mimi Rogers, Nicole Kidman i Katie Holmes. Słowo „były” ma tu kluczowe znaczenie, ponieważ Tom Cruise i jego żony w ostateczności rozwodzili się. Ciekawostką jest, że każde z małżeństw aktora kończyło się w momencie, gdy jego żony miały 33 lata. Przypadek?

Tom Cruise – pierwsza żona Mimi Rogers

Swój pierwszy ślub Tom Cruise wziął w 1987 roku. Był wtedy w wieku 24 lat. Na swoją życiową partnerkę aktor wybrał Mimi Rogers – producentkę telewizyjną. To właśnie ona pokazała Tomowi świat scjentologii i wprowadziła go do niego.

Związek małżeński tej pary trwał trzy lata. Tom Cruise i Mimi Rogers rozwiedli się w 1990 roku. Wtedy to właśnie aktor poznał swoją przyszłą drugą żonę i zaczął z nią romansować.

Druga żona Toma Cruise’a, czyli Nicole Kidman

Swoją drugą żonę Tom poznał na planie filmowym „Szybkiego jak błyskawicy„. Była nią Nicole Kidman, wschodząca wówczas gwiazda Hollywood. Para zakochała się w sobie, a na ich ślub nie trzeba było zbyt długo czekać. Pobrali się bowiem w grudniu 1990 roku, czyli po paru miesiącach od pierwszego spotkania.

Choć Nicole i Toma dzieliły różnice religijne i tak postanowili być razem. Co więcej, para adoptowała dwójkę dzieci – Isabellę i Connora. Gdy pociechy dorosły, Cruise wciągnął je do scjentologicznej sekty, a od Nicole, z którą w związku małżeńskim był wówczas 11 lat, zażądał rozwodu. Para rozstała się w 2001 roku. Ich adoptowane dzieci całkowicie zerwały kontakt ze swoją matką.

Toma Cruise i jego związek z Katie Holmes

Trzecia żona Toma Cruise’a, Katie Holmes, w związku małżeńskim była z aktorem przez ponad siedem lat. Zaręczyny pary odbyły się w roku 2005 na wieży Eiffla w Paryżu, zaś ich ślub miał miejsce w roku 2006

Sakramentalne „tak” para powiedziała sobie na zamku Odescalchi w Bracciano (Włochy). Pierwsze i jedyne dotąd dziecko Toma Cruise’a urodziło się w 2006 roku. Była to córeczka, której para dała na imię Suri.

Niestety małżeństwo Toma i Katie również nie przetrwało próby czasu. W 2012 roku aktorka zażądała rozwodu. Co więcej, sąd przyznał jej pełnię praw rodzicielskich, dlatego Katie sprawuje wyłączną opiekę nad Suri. Córka widuje się wprawdzie ze swoim ojcem, ale są to sporadyczne spotkania.

Tom Cruise i Vanessa Kirby

Od chwili rozwodu, czyli od roku 2012, Tom Cruise oficjalnie bardzo długo był singlem. Krążyły jednak plotki o rzekomym związku przystojnego aktora z Laurą Prepon – gwiazdą serialu „Orange Is the New Black„.

Posądzano go również o romans z Vanessą Kirby – partnerką z planu „Mission: Impossible 6„. Z tą drugą był widziany na jednym z londyńskich pokazów. Para miała ponoć trzymać się wtedy za ręce. Aktor nie potwierdził jednak nigdy związku z żadną z wymienionych wyżej kobiet.

Tom Cruise i Hayley Atwell rozstali się

Pierwszą oficjalną partnerką Toma, od czasu rozstania z Katie Holmes, była brytyjska aktorka Hayley Atwell. Para poznała się na planie filmu „Mission Impossible 7„, a spotykać zaczęła z końcem 2020 roku. W pewnym momencie Tom i Hayley rozstali się, aby powrócić do siebie w roku 2021.

Niestety związek słynnego aktora i jego młodszej o 20 lat ukochanej nie przetrwał. Tom i Hayley rozeszli się na dobre kilkanaście dni przed sześćdziesiątymi urodzinami Toma. Powodem rozstania, które podobno odbyło się w zgodzie, miała być medialna popularność aktora.

Małżeństwa Toma Cruise’a rozpadały się zawsze, gdy jego żony kończyły 33 lata

Wszystkie trzy małżeństwa Toma Cruise’a miały jedną wspólną cechę – każde z nich kończyło się w momencie, gdy jego żony miały 33 lata! Czy to czysty przypadek, czy może jakiegoś rodzaju miłosna klątwa? A może po prostu jest to związane z religią scjentologiczną, której Tom jest wyznawcą?

Twierdzenie, że to kwestia przypadku, może być dla niektórych teorią nieco naciąganą. Rozwody były bowiem aż trzy i każdy z nich małżonka Toma przeżywała w tym samym momencie swojego życia – w wieku 33 lat. Czy można mówić, że to po prostu zbieg okoliczności?

Nie od dziś wiadomo, że Tom Cruise jest związany z Kościołem Scjentologicznym. Czy tajemniczy wiek 33 lat może być związany z jakimiś przekonaniami, jakie narzuca ta religia? „New York Daily News” na swoich łamach napisało, że w scjentologii 33 jest liczbą zwaną „Master Teacher„, która jest symbolem altruizmu.

Czy właśnie to było przyczyną rozwodów aktora? Odpowiedź na to pytanie zna wyłącznie Tom.

stagflacja emerytura bez podatku nie do ręki bezgotówkowo poczta polska zus tylko na konto

ZUS ujawnił dramatyczne wieści dla tysięcy emerytów. „Będą musieli zapłacić…”

Nie żyje aktor znany z „Klanu”, „Plebanii” i „Ojca Mateusza”. Odszedł w wieku 60 lat