w

Premier poda się do dymisji. Powodem spadające zaufanie. Zaskakująca decyzja

Jak czytamy na portalu „Wirtualna Polska”, do dymisji podała się premier Mołdawii Natalia Gavrilita. Wraz z jej odejściem przestanie istnieć cały jej rząd.

dymisja premier mołdawii
Fot. Chancellery of the Prime Minister of Poland; gov.pl; Creative Commons Attribution 3.0 Poland

Wirtualna Polska poinformowała, że premier Mołdawii Natalia Gavrilita podała się do dymisji wraz z całym swoim rządem. Powodem takiej decyzji jest całkowity brak poparcia dla jej osoby i programu jej rządu. Urząd sprawowała od lata 2021 roku.

Premier Mołdawii podała się do dymisji wraz z całym rządem

Gdyby nasz rząd cieszył się takim zaufaniem w kraju, jak za granicą u naszych partnerów, moglibyśmy rządzić dłużej – powiedziała w swoich ostatnich słowach była już premier Mołdawii Natalia Gavrilita.

Urzędująca na fotelu premiera od sierpnia 2021 roku Natalia Gavarilita przed ogłoszeniem swojej zaskakującej decyzji stwierdziła, że mimo kryzysu politycznego, jaki dotknął jej kraj, jej ekipie udało się zrealizować różne reformy i osiągnąć wiele sukcesów. Kluczowe było dla niej przede wszystkim uspokojenie nastrojów w Naddniestrzu.

Zrealizowaliśmy wiele projektów, w tym związanych z energią. Dużo środków przeznaczono na wsparcie biznesu. Najważniejsze, co udało się osiągnąć, to to, że Mołdawia została kandydatem do Unii Europejskiej – powiedziała na koniec była premier.

Jak przyznała na odchodne, bycie premierem było dla niej zaszczytem, a jej odejście ze stanowiska tylko wzmocni jej wiarę w przyszłość tego kraju i jej obywateli. Oświadczyła, że ma czyste sumienie oraz podziękowała swoim ministrom za wkład i pracę oraz wysiłek włożony w realizację założonych reform. Mołdawia zmaga się z kryzysem wywołanym między innymi wojną na Ukrainie.

dłużnicy raport bik za darmo krajowy rejestr dłużników komornik licytacja postępowanie umorzenie wierzytelności licytacje komornicze ile komornik może zabrać z pensji

Dłużnicy będą załamani. Idą ogromne zmiany. Nikt się nie ukryje przed komornikiem

duda lex tvn podpis ustawa weto

Prezydent Duda podpisał nowelizację ustawy. Chodzi o 40 proc. podwyżki cen ciepła