w

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

PILNE. Wprowadzono alert bezpieczeństwa w całym kraju. Polskie służby zatrzymały…

Jak nieoficjalnie informuje Onet.pl, polskie służby zatrzymały na terenie naszego kraju 6 osób zaangażowanych w szpiegowanie na rzecz Rosji.

abw zatrzymało szpiegów z rosji

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego – według nieoficjalnych doniesień mediów – namierzyli i zatrzymali sześć osób pracujących na terenie Polski na zlecenie rosyjskich służb. Udało się rozbić siatkę szykującą działania dywersyjne.

ABW zatrzymała 6 osób. Rozbito siatkę rosyjskich szpiegów

Zatrzymane osoby miały pracować na rzecz rosyjskich służb. Zatrzymano sześć osób, które w ostatnim okresie miały na terenie Polski prowadzić przygotowania do działań dywersyjnych. Informację na ten temat jako pierwsze podało radio RMF FM i RMF24. Nie wiadomo, jak długo osoby te prowadziły swoje działania, ale mówi się, że nawet kilka miesięcy.

Służby w związku z tym wydarzeniem wprowadziły na obszarze krytycznej infrastruktury alert bezpieczeństwa. Objęte są nim również trasy kolejowe. 16 marca szczegółowych informacji na temat doniesień RMF FM udzieli na ten temat szef MSWiA, który zaplanował na godz.11 specjalną konferencję prasową.

Zatrzymane osoby są cudzoziemcami pochodzącymi zza wschodniej granicy. Agentom ABW udało się odkryć na istotnych trasach oraz węzłach kolejowych w Polsce (głównie w woj. podkarpackim) kamery, które mieli instalować szpiedzy. Za ich pomocą transmitowano prawdopodobnie do sieci ruchy wojsk, w tym okolice lotniska w Jasionce kluczowego jeśli chodzi o pomoc Ukrainie.

Lotnisko w Jasionce jest kluczowym obiektem jeśli chodzi o przerzut broni i innej pomocy walczącej z Rosją Ukrainie. Służby postawiły w stan podwyższonej gotowości funkcjonariuszy służb oraz policji. Kamery zainstalowane przez agentów Rosji miały zostać odkryte również w innych regionach kraju.

Informacja ta póki co jest uznana za nieoficjalną, dlatego wszelkie wyjaśnienia na ten temat pojawią się dopiero 16 marca.

ustawa o cmentarzach projekt

Ogromne zmiany w ustawie o cmentarzach. Pomniki będą masowo odbierane?

samochód nowy podatek

Kierowcy zapłacą nowy spory podatek? Na celowniku posiadacze tych konkretnych typów aut