w ,

HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Premier Morawiecki podjął ważną decyzję. „Wykonujemy kolejny krok ku likwidacji…”

Jak poinformowały media ekonomiczne, premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o całkowitej likwidacji prawa, które określił mianem „reliktu po czasach komunistycznych”.

morawiecki obostrzenia obowiązkowe szczepienia
Premier Mateusz Morawiecki jest mocno zaniepokojony rosnącą liczbą zgonów na COVID-19. Fot. YouTube / KPRM (screen)

Rząd 29 marca przyjął ostatecznie zapowiadane od jakiegoś czasu zmiany w prawie dotyczącym gospodarki nieruchomościami w Polsce. Premier Mateusz Morawiecki osobiście poinformował media, że zmiana w ustawie pozwoli wszystkim przedsiębiorcom uzyskanie gruntów na własność.

Użytkowanie wieczyste a własność. „Relikt po czasach komunistycznych”

Wykonujemy kolejny krok likwidacji reliktu po czasach komunistycznych. Polska jest jedynym krajem w Europie, który posługuje się tego typu formułą. (…) Chcemy z tym skończyć – oznajmił po dzisiejszym posiedzeniu rządu szef rządu Mateusz Morawiecki. Zmiana to kolejny element, który doprowadzi wkrótce do całkowitej eliminacji z polskiego prawa pojęcia użytkowania wieczystego.

Umożliwimy przedsiębiorcom, osobom fizycznym, spółdzielniom i wspólnotom mieszkaniowym uzyskanie na własność gruntów, które mają od wielu lat w użytkowaniu wieczystym – powiedział Morawiecki w trakcie konferencji prasowej.

Użytkowanie wieczyste. Co to jest?

Zmiana w przepisach będzie dotyczyła około 450 tys. podmiotów w całym kraju. Firmy będą mogły uzyskać pełną własność gruntów będących do tej pory w użytkowaniu wieczystym. Ministerstwo Rozwoju, które stoi za nowelizacją przepisów, jest zdania, że takie rozwiązanie pozwoli na uniknięcie ponoszenia opłat rocznych za użytkowanie wieczyste.

Zdaniem premiera Morawieckiego zmiana pozwoli stworzyć dobry system dla firm, którym da to impuls proinwestycyjny. Wyjątkiem będą jednak grunty niezabudowane lub takie, na których znajdują się rodzinne ogrody działkowe. Cena wykupu przy jednorazowej wpłacie ma wynieść 20-krotność dotychczasowej opłaty rocznej za użytkowanie wieczyste.

Przepisy o użytkowaniu wieczystym wprowadzono dawno, bo w latach 60-tych ubiegłego wieku. Użytkowanie wieczyste oznacza, że przez 99 lat można użytkować dany grunt, który stanowi własność Skarbu Państwa, ale też powiatu albo gminy.

Wiąże się to jednak z koniecznością wnoszenia opłat rocznych, które wynoszą od 0,3 do 3% rynkowej ceny. Od 2019 roku było można użytkowanie wieczyste gruntów przekształcać we własność. Teraz następuje powolna likwidacja użytkowania wieczystego.

atak nuklearny na polskę

Prezydent USA zaniepokojony planami Putina. Stanowcze słowa: „Jest to groźne…”

rs 28 sarmat kamczatka plesieck

Wyciekły tajne dokumenty FSB. Polska miała być celem ataku rakietowego, ale był warunek