w ,

Zwrot H&M. Jakie są warunki? Czy można w innym sklepie? Ile czasu czeka się na pieniądze?

Jeżeli produkty zakupione w sklepach H&M z jakiegoś powodu nie spełniają naszych oczekiwań, zawsze mamy możliwość ich oddania. Na jakich zasadach?

zwrot hm ile dni bez metki
Fot. biuro prasowe H&M

H&M to jedna z najpopularniejszych sieciówek w Polsce. W sklepach tej marki zaopatruje się bardzo wiele osób, bo w szerokim asortymencie mogą przebierać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Co więcej, coś dla siebie znajdą tam również nastolatkowie oraz dzieci.

H&M. Zwrot po terminie lub bez metki, czyli zakupy w sklepach stacjonarnych

H&M oferuje odzież, obuwie, dodatki oraz akcesoria w atrakcyjnych cenach, co również przyciąga klientelę, zachęcając do robienia zakupów. Co jednak w przypadku, gdy dana rzecz nam nie pasuje i chcemy ją oddać? Czy zwroty H&M są możliwe, a jeśli tak, to na jakich warunkach? Jak wygląda zwrot do H&M?

Jeżeli produkty zakupione w sklepach H&M z jakiegoś powodu nie spełniają naszych oczekiwań, zawsze mamy możliwość ich oddania. Gdy zakupów dokonywaliśmy w sklepie stacjonarnym, zwrócić je możemy w każdym sklepie stacjonarnym H&M zlokalizowanym na terenie naszego kraju. Taką możliwość mamy przez 30 dni od daty zakupu, które liczone są od dnia następnego po zakupie.

Aby nasz zwrot do H&M został zaakceptowany, należy spełnić jeszcze inne warunki. Oddawane rzeczy nie mogą nosić śladów użytkowania oraz muszą posiadać wszystkie oryginalne metki. Podczas zwracania towarów musimy mieć też przy sobie oryginalny dowód zakupu, czyli paragon lub fakturę VAT. Pieniądze za oddawany towar zostaną nam zwrócone w taki sam sposób, w jaki za niego płaciliśmy, czyli gotówką, na kartę lub na konto bankowe.

Niektóre towary zakupione w sklepie stacjonarnym H&M podlegają szczególnym warunkom zwrotów. Jeśli kupowaliśmy rzeczy z działu H&M HOME musimy wiedzieć, że ich zwrotu dokonamy tylko i wyłącznie w placówkach, które posiadają taki dział.

Należy również pamiętać, że w sklepie stacjonarnym nie oddamy niektórych towarów zakupionych on-line. Są to rzeczy z kolekcji sygnowanych przez Projektanta, H&M Studio, H&M Innovation Stories, kolekcji ślubnych, kart podarunkowych H&M, kosmetyków, akcesoriów do pielęgnacji i makijażu oraz materiałowych maseczek na twarz. Te rzeczy mogą być odesłane tylko do magazynu H&M.

H&M. Zwroty przez internet

Co w przypadku, gdy chcemy oddać rzecz zakupioną przez Internet? Oczywiście również mamy taką możliwość, ale musimy zrobić to w ciągu 30 dni od dnia dostarczenia zamówienia. Zwracane produkty możemy zarówno odesłać, jak też zanieść do dowolnego sklepu stacjonarnego.

Musimy jedynie zarejestrować zwrot na specjalnie przeznaczonej do tego stronie internetowej. Jest to banalnie proste i nie zajmuje dużo czasu. Trzeba tylko wypełnić pola, podając numer zamówienia, adres e-mail, wyodrębnić zwracane rzeczy i podać powód zwrotu. Jeśli na stronie nie uzupełnialiśmy wcześniej numeru konta, na które mają być oddane pieniądze, należy koniecznie tego dopilnować.

Jeżeli zwrotu rzeczy zakupionych drogą internetową będziemy dokonywać w sklepie stacjonarnym, musimy jedynie pokazać kod QR, który otrzymaliśmy w mailu potwierdzającym dostawę lub też z portalu zwrotów. Nie mamy obowiązku drukowania potwierdzenia zakupu.

H&M zwrot. Paczkomat InPost i DHL

Wiele klientów zadaje sobie pytanie, jak zwrócić towary w H&M? Wysyłka zwrotów H&M jest naprawdę szybka i bezproblemowa. Paczkę możemy nadać za pomocą kuriera DHL lub też paczkomatu InPost.

Wybierając pierwszą opcję musimy udać się na stronę internetową DHL (https://dhl24.com.pl/zwroty/) i wypełnić formularz odbioru przesyłki zwrotnej. Sprawę ułatwia nam dostępny tam profil klienta. Przesyłkę możemy nadać, udając się do dowolnego punktu DHL POP lub zamówić kuriera, który odbierze ją bezpośrednio z naszego domu.

Jeśli zaś chcemy odesłać zwracane rzeczy za pośrednictwem firmy InPost, jesteśmy zobligowani do wprowadzenia przy paczkomacie kodu zwrotu lub zeskanowania kodu kreskowego z etykiety, którą otrzymaliśmy wraz z zamówieniem.

Koszt zwrotu, który wynosi 3,90 zł, ponosi klient. Tyle zostanie odliczone od kwoty zwrotu. Warto mieć na uwadze, że klubowicze H&M mogą bezpłatnie oddawać towary.

strasburger jagoda wpadka

Strasburger zaliczył wtopę w „Familiadzie”. Uczestniczka załamana opuściła studio

polski ład nowa nadzieja program pis kaczynski morawiecki jednoosobowa działalność gospodarcza samozatrudnienie składka zdrowotna

Ekonomista ostro i bez owijania w bawełnę o Polskim Ładzie. „Kompromitacja”